سطح تراز دریاچه ارومیه افزایش یافت

سطح تراز دریاچه ارومیه افزایش یافت

به گزارش جلفابازار  سطح تراز آب دریاچه ارومیه در هفته گذشته به ۱۲۷۰٫۶۴ متر بالاتر از سطح آب های آزاد رسید که این سطح تراز در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته یک سانتیمتر افزایش ارتفاع آب را نشان می دهد.
طی ۱۵ سال گذشته سطح آب دریاچه ارومیه همواره در مقایسه با سال قبل تر کاهش داشته است ولی در ۲۰ اسفندماه ۹۴ پس از ۱۵ سال سطح تراز آب دریاچه ارومیه مثبت شده است.
همچنین در مقایسه با سطح تراز دریاچه ارومیه در ۳۱ شهریور سال جاری و پایان سال آبی گذشته که تراز دریاچه به ۱۲۷۰٫۰۸ متر کاهش یافته بود، تراز کنونی دریاچه ۵۶ سانتیمتر افزایش یافته است.
در حال حاضر مساحت عرصه آبی دریاچه ارومیه به بیش از ۲ هزار کیلومتر مربع رسیده این در حالی است که در ابتدای سال آبی جاری در مهرماه امسال، میزان مساحت دریاچه به ۵۳۷ کیلومتر مربع کاهش یافته بود.
در یکسال گذشته به علت اقدامات اجرایی در احیای دریاچه ارومیه از جمله لایروبی رودخانه های منتهی به دریاچه، اتصال زرینه رود به سیمینه رود و رهاسازی آب تعدادی از سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه باعث شد که غیر از افزایش حجم آب وارده به دریاچه، جریان آب وارده به عرصه اصلی آبی دریاچه نیز تسهیل ش

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.