انتقال قطعی اراضی ملی محدوده قلی بیگلو و جانانلو به منطقه ارس

انتقال قطعی اراضی ملی محدوده قلی بیگلو و جانانلو به منطقه ارس

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، رستم صادقی در کارگروه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان خداآفرین گفت: از ۱۳۰ هزار هکتار اراضی ملی شهرستان خداآفرین، ۱۶ هزار هکتار در محدوده قلی بیگلو و چهار هزار و ۵۰۰ هکتار در محدوده جانانلو که جزو محدوده مصوب منطقه آزاد ارس است، به صورت قطعی در آینده نزدیک بنام این سازمان انتقال می یابد.

وی افزود: در خداآفرین ۱۹۶ پلاک، ۸۴۶ نفر دامدار مجاز و ۳۴ هزار دام مجاز وجود دارد، از این مقدار ۳۳ پلاک در داخل محدوده منطقه آزاد ارس در دو محدوده قلی بیگلو و جانانلو قرار گرفته که از اراضی ملی سرزمین اصلی تفکیک شده، صیانت و حفاظت آن به سازمان منطقه آزاد ارس واگذار خواهد شد.

صادقی گفت : از سال ۱۳۸۸ تاکنون ۳۴۰ فقره پرونده تصرف و تخریب اراضی ملی در خداآفرین تشکیل شده که ۲۴۰ هکتار آن در داخل محدوده منطقه آزاد ارس قرار داشته و برای ۸۰ هکتار آن محکومیت قضایی صادر و خلع ید گرفته شده است.

فرماندار شهرستان خداآفرین نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه بیش از ۸۰ درصد اراضی خداآفرین جزء اراضی ملی است و به دلیل مرغوبیت بیشتر این اراضی، در معرض تعرض و تصرف افراد فرصت طلب قرار دارد.

امینیان افزود: اراضی ملی و منابع طبیعی باید قبل از دخل تصرف بشر و ایجاد ساخت و ساز صیانت شود.

اولین کار گروه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان خداآفرین با حضور قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین، فرماندار شهرستان خداآفرین، معاون مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی، مدیر حقوقی و مدیر املاک اراضی سازمان منطقه آزاد ارس در سالن جلسات فرمانداری خداآفرین برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.