آغاز مجدد فعالیت های بانکی، مالیاتی بانک سپه و بانک های آلمانی

آغاز مجدد فعالیت های بانکی، مالیاتی بانک سپه و بانک های آلمانی

در دیدار مدیرعامل بانک سپه با مسئولان نظارتی بانک های آلمان (بافین) دو طرف بر آغاز دوباره فعالیت های بانکی و مالیاتی تاکید کردند .
[آغاز مجدد فعالیت های بانکی، مالیاتی بانک سپه و بانک های آلمانی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از بانک سپه ، دراین دیدار محمد کاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه و چند مقام اداره نظارت بر بانک های آلمان (بافین)، آندراس بوکر، مسئول ارشد نظارت بر بانک های خارجی و پیتر کروشل، مدیر ناظر بر امور بانکی حضور داشتند .
طرف آلمانی با اشاره به تلاش مسئولان بانک سپه برای آغاز دوباره فعالیت های بانکی و عملیات مالی، ابراز امیدواری کرد که کاستی های حادث شده در زمان اعمال تحریم ها به زودی برطرف شود.
مسئولان بانک های آلمان این تلاش ها را در قالب اقداماتی چون افزایش سرمایه، تقویت کادر مدیریتی و نیروی انسانی متخصص موردنیاز، تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری شعبه فرانکفورت، اصلاح ساختار سازمانی بر اساس شرایط و مقتضیات زمانی، برشمرد و ابراز امیدواری کرد که حجم فعالیت های شعبه فرانکفورت بانک سپه با افزایش مواجه شود و نقش موثری در انجام فعالیت های ارزی ایفا کند.
چقازردی نیز با اشاره به برگزاری نشست های مشترک با مسئولان و مقامات امور اقتصادی و مالی و بانک مرکزی در کشورهای ایتالیا و ناظر پولی در شعبه پاریس به تشریح موقعیت و جایگاه بانک سپه در نظام بانکی کشور و اقدامات اساسی انجام شده از سوی دولت ایران برای بهبود شاخص های اقتصادی و بانکی، فضای کسب و کار کشور، برنامه ریزی برای دستیابی به رشد اقتصادی پنج درصدی برای امسال و نیز استمرار کاهش نرخ تورم پرداخت.
وی به برنامه های این بانک برای افزایش سرمایه و تدوین برنامه برای افزایش سرمایه شعب خارجی، تقویت نیروی انسانی این شعب و توجه به رعایت استانداردها و مقررات بانکداری در حوزه بین المللی و استانداردهای نظارتی از جمله کمیته بال، حاکمیت شرکتی (Good Governance) و مقررات مبارزه با پولشویی پرداخت.
رعایت توصیه های FATF، ایجاد و تقویت حسابرسی داخلی (Internal Audit) و سایر الزامات از دیگر موارد مورد اشاره چقازردی بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.