فاینانشیال تایمز : از سرگیری پروازهای خارجی به ایران

فاینانشیال تایمز : از سرگیری پروازهای خارجی به ایران

روزنامه فاینانشیال تایمز در گزارشی به از سرگیری پروازهای خارجی به ایران اشاره کرد و نوشت: شرکت ایرفرانس روز یکشنبه پرواز پاریس- تهران را از سر خواهد گرفت.
[فاینانشیال تایمز : از سرگیری پروازهای خارجی به ایران]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا با لغو تحریمها، این شرکت هواپیمایی فرانسه پس از هشت سال به بازار ایران باز می گردد و این شرکت اعلام کرد که کسانی که به ایران پرواز می کنند باید قوانین اسلامی را رعایت کنند.
شرکتهای اروپایی که ایران را به دلیل تنش های این کشور با دنیای غرب بر سر فعالیت های هسته ای ترک کرده اند، از زمان روی کار آمدن دولت میانه روی حسن روحانی و دنبال کردن سیاست تنش زدایی، رفته رفته در حال بازگشت به این کشور هستند.
هواپیمایی اتریش نخستین شرکتی بود که خدمات خود را از سال ۲۰۱۴ در تهران از سر گرفت و بریتیش ایرویز نیز در ۱۴ ژوئیه شش پرواز هفتگی به ایران خواهد داشت.
فاینانشیال تایمز در ادامه این گزارش با اشاره به تلاش برای نوسازی هواپیماهایی که عمر بعضی از آنها از ۲۵ سال بیشتر بود، خاطرنشان کرد که ایران با شرکت ایرباس فرانسه برای خرید هواپیما قرارداد بسته و با بوئینگ نیز در حال مذاکره است.
این روزنامه انگلیسی نوشت: پروازهای امن و افزایش شمار پروازهای خارجی برای تحقق آمال ایران در مورد بازگشت سالانه ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی، حیاتی است.
پروازهای جدید زمانی صورت می گیرد که تهران میزبان بسیاری از هیأت های تجاری غربی و آسیایی است که در صدد بهره برداری از بازار تازه گشوده شده ایران هستند.
از سرگیری پروازهای اروپایی همچنین زندگی جامعه خارجی های کشور را که پیش از این مجبور بودند به ترکیه، امارات و قطر سفر کنند، راحت تر خواهد ساخت.
شرکتهای هواپیمایی ایران نیز در حال سود بردن از لغو تحریم ها هستند؛ چرا که آنها اکنون می توانند در غرب سوخت بخرند و مجبور به توقف در آسیای مرکزی، اوکراین و ترکیه برای پرکردن باک های خود نباشند.
لیلا یک زن بازرگان گفت: ‘جای خوشوقتی است که با ایران ایر به طور مستقیم از هیتروی لندن به تهران پرواز کنیم اما من از هواپیمای قدیمی می ترسیدم و نمی توانم منتظر هواپیماهای جدید ایرباس و بوئینگ برای سفر باشم.’

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.