نماینده ایران در هیات عامل اوپک به دوحه می رود

نماینده ایران در هیات عامل اوپک به دوحه می رود

وزارت نفت با انتشار اطلاعیه ای از حضور نماینده ایران در هیات عامل اوپک در اجلاس دوحه خبر داد.
[نماینده ایران در هیات عامل اوپک به دوحه می رود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت؛ «حسین کاظم پور اردبیلی» نماینده ایران در هیات عامل اوپک، در نشست روز یکشنبه (۲۹ فروردین ماه) کشورهای تولید کننده نفت عضو و غیر عضو اوپک حضور خواهد یافت.
ایران پیش از این در نشست های دو و چند جانبه اخیر با کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، از هرگونه تلاش به منظور احیای قیمت های منصفانه و معقول حمایت کرده است.
وزارت نفت در این اطلاعیه آورده است: به دلیل کاهش صادرات نفت‌خام ناشی از تحریم های اعمال شده بر صنعت نفت ایران، لازم است که ایران قبل از مشارکت در هر گونه برنامه‌ای برای ثابت نگه داشتن میزان تولید و صادرات نفت‌خام، میزان تولید نفت خود را به سطح قبل از تحریم‌ها برساند.
این اطلاعیه تصریح کرده است: از آن جایی که ایران در وجود مازاد عرضه فعلی دخیل نبوده است، از ایران نمی‌توان انتظار داشت که منافع خود را فدای بازگرداندن تعادل به بازار کند، بر همین اساس، تصمیم برای افزایش تولید و صادرات نفت و رسیدن به میزان قبل از تحریم‌ها گام نخست ایران خواهد بود.
همچنین با توجه به اینکه طی ۳ سال اخیر ایران در عرضه مازاد مستمر نفت‌خام در بازار دخیل نبوده، برنامه ایران برای بازگشت کامل به بازار نفت بلافاصله پس از برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه، مورد استقبال کشورهای عضو اوپک قرار گرفت.
نشست مشترک کشورهای تولیدکننده عضو اوپک و غیراوپک در دوحه قطر با هدف بازگرداندن ثبات به بازارهای نفت با درنظر گرفتن قیمت‌های منصفانه و معقول روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه در دوحه قطر برگزار می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.