شهر تاریخی و فرهنگی تبریز در مسیر توسعه متوازن قرار گرفته است

شهر تاریخی و فرهنگی تبریز در مسیر توسعه متوازن قرار گرفته است

به گزارش جلفا بازار به نقل از شهرداری تبریز، رحیم شهرتی فر عصر جمعه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی و فرهنگی شهرداری تبریز با اعلام این مطلب گفت: همشهریان و همچنین گردشگران و میهمانانی که از سایر شهرهای کشور وارد این شهر می شوند به عینه مشاهده می کنند که در طول چند سال اخیر کلانشهر تبریز مسیر درستی را در راستای رسیدن به توسعه متوازن و همه جانبه طی می کند.

وی با اشاره به فعالیت و توجه شهرداری تبریز به پروژه های فرهنگی در شهر گفت: احیای بافت و محور تاریخی تبریز پتانسیل و امکان بالقوه ای برای جذب گردشگر و استفاده بهینه از داشته های تاریخی شهر بوجود می آورد که باید بهترین استفاده را از این پتانسیل کنیم.

شهرتی فر با اشاره به اینکه اجرای برخی پروژه های بزرگ نظیر طرح مقبره الشعرا با هماهنکی و همکاری بین دستگاهی مسیر بوده است گفت: در مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره الشعرا همراهی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین میراث فرهنگی و گردشگری با شهرداری تبریز زمینه را برای تسریع در ساماندهی این مجموعه فاخر توسط شهرداری تبریز مهیا نمود و البته شهرداری تبریز هم سرمایه گذاری بزرگی در این مجموعه تاریخی انجام داده است.

فرماندار تبریز با اشاره به طرح ها و پروژه های مهم ترافیکی که سال گذشته در شهر اجرا شد گفت: پروژه های مهمی در راستای تسهیل رفت و آمد مردم در سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و در همین راستا امسال نیز چند پروژه بزرگ نظیر زیرگذر گلپارک در آستانه بهره برداری قرار دارد.

وی همچنین در خصوص زیباسازی و فضای سبز تبریز گفت: توسعه فضای سبز در تبریز به صورت شتابان در حال انجام بوده و جنگل کاری گسترده در شمال و جنوب شهر از اولین روز های امسال آغاز شده است ضمن اینکه گل کاری های صورت گرفته در جای جای شهر جلوه زیبایی به تبریز بخشیده به طوری که می توان گفت تبریز الان شهر لاله ها شده است.

فرماندار تبریز همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در ۲۰۱۸ گفت: هر چند برخی هدف گذاری ها برای استقبال از این سال صورت می گیرد اما در واقع برنامه هایی که برای توسعه زیرساخت های گردشگری و توریستی شهر صورت می گیرد برای سالهای طولانی برای شهر مثمر ثمر خواهد بود.

شهرتی فر در پایان سخنانش با تاکید بر همراهی و همگامی ادارات و نهادهای مختلف با شورا و شهرداری تبریز گفت: همه مسئولان دست در دست هم داده ایم تا با استفاده از امکانات موجود در شهرداری و امکانات دولتی و بهره مندی از ایده و فکر صاحب نظران در راستای خدمت گذاری به مردم برای عمران، آبادانی و توسعه شهرمان بکوشیم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.