توسعه نیروگاه برق آبی از محل وجوه فروش انرژی های برق

توسعه نیروگاه برق آبی از محل وجوه فروش انرژی های برق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که وجوه حاصل از فروش انرژی های برق برای سرمایه گذاری در توسعه نیروگاه برق آبی هزینه شود.
[توسعه نیروگاه برق آبی از محل وجوه فروش انرژی های برق]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی بخش هزینه ای تبصره ۱۵ لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را تصویب کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند الف تبصره ۱۵ این لایحه مصوب کردند که شرکتهای تولید نیروی برق حرارتی و شرکت های برق منطقه‌ای مکلفند منابع تعیین‌شده در بودجه مصوب سالانه خود را به ترتیب به شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توانیر بابت رد دیون و یا سرمایه‌گذاری در توسعه نیروگاه حرارتی و توسعه شبکه انتقال کشور پرداخت کنند.
شرکت های فروشنده برق نیروگاه های آبی نیز موظفند تمامی وجوه حاصل از فروش انرژی‌های برق خود را پس از وضع هزینه‌های تولید برای سرمایه‌گذاری در توسعه نیروگاه برق آبی به مصرف برسانند. وجوه پرداختی توسط شرکت های یادشده برای سرمایه‌گذاری موضوع این بند به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. دستورالعمل حسابداری این بند با رعایت مقررات قانونی مربوط به تصویب وزرای امور اقتصادی و دارایی و نیرو می‌رسد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.