ارزش صادرات بخش کشاورزی بوشهر ۱۷۹ درصد افزایش یافت

ارزش صادرات بخش کشاورزی بوشهر ۱۷۹ درصد افزایش یافت

مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: درسال گذشته معادل ۳۸ میلیون و ۴۵۸ هزارو ۴۶۰ دلار محصولات بخش کشاورزی این استان به خارج کشور صادر شد که درمقایسه با سال ۹۳ از ۱۷۹ درصد رشد برخوردار است.
[ارزش صادرات بخش کشاورزی بوشهر ۱۷۹ درصد افزایش یافت]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر روز شنبه افزود: پارسال ۱۷ هزارو ۸۰۴ تن محصولات صنایع تبدیلی کشاورزی شامل خرما، ماهی و میگو از این استان به خارج از کشورصادر شد که از لحاظ میزان نیز ۵۰ درصد افزایش نسان می دهد.
وی اضافه کرد: از این میزان فراورده های صادراتی میگو و ماهی با شش هزارو ۹۹۳ تن و ارزش ۲۵ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۲۶۰ دلار معادل ۶۶ درصد کل صادرات این بخش سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است.
قلی پور گفت: امیدواریم در سال ۹۵ درصورت فراهم بودن شرایط و برطرف شدن موانع و مشکلات واحدهای تولیدی، شاهد افزایش چشمگیر صادرات محصولات صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان نسبت به سال گذشته باشیم.
مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان بوشهر نبود نقدینگی و پایین بودن توان مالی در واحدهای بسته بندی خرما را از مشکلات عمده در این زمینه عنوان کرد و افزود: پرداخت سرمایه در گردش کافی و بموقع به این واحدها می تواند در حل این مشکلات کمک کرده و میزان و ارزش صادرات محصولات صنایع تبدیلی کشاورزی را بیش از پیش بالا ببرد.
استان بوشهر سالانه با تولید ۱۵۰ هزار تن خرما و ۷۰ درصد میگوی پرورشی کشور و صید ۴۵ هزار تن آبزیان دریایی نقشی مهم در این زمینه ایفا می کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.