جذب ۹۷ نفر در سازمان انرژی اتمی

جذب ۹۷ نفر در سازمان انرژی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از آغاز دوره آموزشی ۹۷ نفر از نیروهای جدید در این سازمان خبر داد و گفت: این افراد بعد از طی دوره آموزشی دو ماهه در بخش های فنی، حقوقی و مدیریتی سازمان انرژی اتمی کار خود را شروع می کنند.
[جذب ۹۷ نفر در سازمان انرژی اتمی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، بهروز کمالوندی در حاشیه دیدار کمیسیونرهای اروپایی با محمد جواد ظریف در وزارت امور خارجه ، به خبرنگاران گفت: ۹۷ نفر به سازمان ملحق می شوند. این افراد حدود هفت – هشت ماه هست که در آزمون سراسری و مصاحبه شرکت کرده اند و امروز هم دوره آموزشی اینها شروع شده است.
وی افزود: این افراد بعد از طی دوره آموزشی یک و نیم دو ماهه در بخشهای مختلف فنی ،حقوقی ومدیریتی کارشان را شروع می کنند .
سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه، با اشاره به بیانیه ای که بین ایران و اتحادیه اروپا، منتشر شد اظهار داشت: در این بیانیه به همکاری در زمینه های مختلف هسته ای تاکید شده است و انتشار چنین بیانیه ای بین دو طرف که یک طرف آن کمیسیونرهای مختلف از جمله انرژی هستند، به مفهوم اراده بالای دوطرف برای همکاری ها است.
کمالوندی خاطر نشان کرد: این بیانیه فضا را برای شرکتها و کشورهای مختلف باز می کند؛ اگر چه مدتی است کشورهای اروپایی همکاری ها را شروع کرده اند و یادداشت تفاهم هایی با بعضی از اینها امضا می کنیم.
معاون رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فضای بسیار خوبی ایجاد شده است گفت: تفاوت جمهوری اسلامی با دیگران این است ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص دارد و نباید به ایران صرفا به عنوان بازار شرکتها نگاه کرد؛ چه بسا در برخی بخشها مثل توسعه فناوری هسته ای ظرفیت هایی داریم که می توانیم تعامل دو طرفه داشته باشیم .
سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین از سفر رییس سازمان انرژی اتمی به کشور چک خبر داد و گفت: دکتر صالحی طی هفته های آینده به چک سفر می کنند، این کشور و اسلواک ظرفیت بالایی در زمینه صنعت نیروگاهی دارند؛ به طوری که اسلواک۶۰ درصد برق مورد نیاز خود را از انرژی هسته ای تامین می کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.