راه اندازی دفترهای منطقه ای پتروشیمی ایران در آفریقا

راه اندازی دفترهای منطقه ای پتروشیمی ایران در آفریقا

مدیر یک مجتمع پتروشیمی از راه اندازی دفترهای صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران در شمال، غرب و شرق قاره آفریقا خبر داد.
[راه اندازی دفترهای منطقه ای پتروشیمی ایران در آفریقا]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا «دیاکو عباسی» رئیس بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی امیرکبیر، امروز (شنبه) در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی ایران‌پلاست در نشست خبری گفت: با لغو تحریم ‌ها، حجم صادرات محصولات پلیمری به بازارهای آسیایی و اروپایی افزایش یافته است.
عباسی از آفریقا به عنوان بازار جدید محصولات پلیمری و پتروشیمی ایران در دوران پساتحریم یاد کرد و افزود: بر این اساس سه سیاست راهبردی به منظور افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به کشورهای آفریقایی در دستور کار قرار گرفته است.
شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
وی راه‌اندازی دفترهای فروش منطقه‌ای، خرید یا اجاره انبارهای ذخیره‌سازی محصولات پتروشیمی و فروش محصولات پلیمری و پتروشیمی با پول رایج کشورها را سه تاکتیک نوین صادرات پتروشیمی به قاره سیاه دانست و افزود: مطالعات ارزیابی اقتصادی و موقعیت‌سنجی راه‌اندازی دفترهای منطقه‌ای پتروشیمی در کشورهای آفریقایی کنیا (دفتر شرق)، نیجریه (دفتر غرب) و الجزایر (دفتر شمال) آغاز شده است.
وی اعلام کرد در سال جاری میلادی چندین محموله محصولات پتروشیمی و پلیمری به کشورهای شمال آفریقا بویژه الجزایر صادر می شود.
رئیس بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی امیرکبیر گفت: امکان صادرات محصولات پتروشیمی به کشورهای آفریقایی با استفاده از مسیر خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فراهم است.
پتروشیمی امیرکبیر یکی از تولیدکنندگان محصولات پلی‌اتیلن و پلیمری ایران است و به گفته عباسی، این مجتمع ظرفیت تولید سالیانه بیش از ۷۰۰ هزار تن انواع پلی اتیلن سبک و سنگین خطی را دارد.
وی اعلام کرد سالیانه بیش از ۵۲۰ هزار تن اتیلن در پتروشیمی امیرکبیر تولید می شود و در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با هیات‌های تجاری و اقتصادی آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند، اتریش، بلژیک، هند و پاکستان برای امضای قراردادهای فروش و صادرات انواع محصولات پلیمری رایزنی شده است.
به گزارش ایرنا، ظرفیت کنونی تولید محصولات پتروشیمی کشور بیش از ۶۰ میلیون تن در سال است.
دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بیست و پنجم فروردین ماه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
در این دوره از نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ۴۰۰ شرکت داخلی و ۵۰۰ شرکت از ۲۵ کشور دیگر حضور دارند.
آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، استرالیا، آفریقای جنوبی، بلاروس، روسیه، ترکیه، ارمنستان، چین، هند و عراق در این نمایشگاه بین المللی شرکت کرده اند.
وزیر نفت در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: با بهره برداری از واحدهای جدید، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور تا پایان امسال ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد.
«بیژن زنگنه» گفت: ارزش تولید محصولات پتروشیمی در سال ۱۳۷۶ مبلغ یک میلیارد دلار بود که اکنون به ۲۰ میلیارد دلار در سال رسیده است.
وزیر نفت افزود: تا سال ۱۴۰۰ ارزش تولید محصولات پتروشیمی به ۴۰ میلیارد دلار در سال می رسد.
نمایشگاه بین المللی ایران پلاست تا بیست و نهم فروردین ماه میزبان علاقه مندان است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.