منشور ساماندهی مجالس ترحیم در بین برخی از مساجد اهر توزیع شده است

منشور ساماندهی مجالس ترحیم در بین برخی از مساجد اهر توزیع شده است

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمود حسینی بعداز ظهر شنبه در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر، اظهار داشت: در خصوص ساماندهی مجالس ترحیم جلسه ای با روسای تشکل های مذهبی، هیئت امنای مساجد، مداحان و مسئولین هیات مذهبی داشتیم که این ها از جمله افراد تاثیرگذار در مجالس ترحیم هستند از طریق این مسئولین قصد انجام طرح را داریم.

وی با اشاره به اینکه منشور ساماندهی مجالس ترحیم در بین برخی از مساجد اهر توزیع شده است، افزود: در تلاشیم تا این منشور را به مساجدی که باقی مانده ارسال کنیم، منشور مجالس ترحیم به صورت استانی آماده شده و در بین مساجد در حال توزیع است.

وی بابیان اینکه نقش مداحان در ساماندهی مجالس ترحیم بی بدیل است، گفت: پیش از این جلیه ای مستقل با مداحان به دلیل تاثرگذاری آنها در مجالس ترحیم تشکیل داده ایم و سعی کرده ایم حدالامکان تذکرات و توصیه های لازم انجام شده و برای مداحان عرشه خوان بعد از سپری کردن کلاس آموزشی کارت صادر شده و تعدادی نتوانسته اند دریافت کنند که این شاید از عدم حضور در کلاس آموزشی و یا قبول نشدن در آزمون بوده است.

حسینی با تاکید بر اینکه از زمان حضور آیت الله حاجی زاده در اهر، مراسم معنوی اعتکاف در مساجد این شهرستان برگزار می شود، گفت: برنامه اعتکاف هر ساله با توسعه و رشد همراه بوده و همچنین از تاثیرات بالایی برخوردار است، بدین ترتیب همکاری مسئولین برای برگزاری مراسم اعتکاف ضروری خواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهر ادامه داد: کسانی که در اعتکاف شرکت دارند خود را به مدت یک سال بیمه می کنند، خواهران حضور گسترده ای در این مراسم دارند و برنامه های معنوی که در مراسم اعتکاف خواهران برگزار می شود بیشتر است.

وی با اشاره به بازدید مسئولان از مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان اهر، اضافه کرد: امسال اگر مسئولان قصد بازدید از مکان هایی که اعتکاف در آنها برگزار می شود را دارند با اداره تبلیغات اسلامی هماهنگی های لازم را انجام دهند و با هیئت اجرایی اعتکاف تفاهم شده تا قبل از هماهنگی کسی خارج از معتکفین را به داخل مساجد اجازه ورود ندهند.

حسینی بابیان اینکه در بحث اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هر فردی که می تواند انجام دهد حمایت از تولید داخلی و خرید کالاهای ایرانی است، تصریح کرد: اگر در حمایت از تولید داخلی و خرید کالاهای ایرانی با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری، بتوانیم قدم هایی در تحقق اقتصاد مقاومتی برداریم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.