ضرورت تامین زیرساخت های سلامت در سطح شهر تبریز

ضرورت تامین زیرساخت های سلامت در سطح شهر تبریز

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، صادق نجفی بعداز ظهر شنبه در نشست هماهنگی برنامه های هفته سلامت در تبریز با بیان اینکه قطعا راه اندازی کمپین سلامت و تاثیرگذار در جامعه باید دوشاخه داشته باشد تا بتوانیم از تمام امکانات استفاده کنیم، اظهار داشت: به روی صحنه آوردن مردم از طریق برنامه ریزی و جراید، روزنامه ها و سایت های مجازی امکان پذیر است و باید در این زمینه اطلاع رسانی کنیم.

شهردار تبریز با تاکید بر همدلی و همراهی تمامی دستگاه ها و تامین زیرساخت های سلامت در جامعه ادامه داد: برای شادابی و سلامتی مردم باید زیرساخت های آن را فراهم نماییم و در کنار هم باشیم.

وی در ادامه با بیان این که ما در واقعیت نتوانستیم مردم را نسبت به سلامت خود حساس کنیم، گفت: سلامت فقط مرتبط با جسم نبوده و مرتبط با روح و روان و جامعه نیز است و در صورت اهمیت دادن مردم به وجود خود، بسیاری از مشکلات ما در جامعه کم تر خواهد شد.

وی در این خصوص با بیان اینکه متاسفانه ما هنوز نتوانسته ایم دوست داشتن همدیگر را که می تواند ضامن سلامت جامعه باشد در جامعه پیاده کنیم، ادامه داد: اگر همه همدیگر را به خاطر سلامت جامعه و در کنارهم بودن، هم نوع و هموطن بودن دوست داشته باشیم و هم در کردار، هم در گفتار و هم در رفتار خود آن ها را متجلی ساخته و نهادینه و محقق سازیم و به حقوق اجتماعی هم احترام بگذاریم و همان تعارف های چندین دقیقه ای در حوزه فردی را در رانندگی و دیگرحوزه های اجتماعی رعایت کنیم، قانون مدار می شویم و بسیاری از آسیب های بزرگ اجتماعی موجود در جامعه برطرف می شود.

نجفی با بیان اینکه متاسفانه جامعه ما جزو مملکت هایی است که غیبت و پشت سرهم سخن گفتن در راس امور واقع شده، ادامه داد: باید متوجه باشیم که همین امر خود منجر به بروز ناسلامتی روحی می شود و وظیفه ماست که در جامعه و در تمامی زمینه ها زیرساخت های سلامت جامعه را فراهم نماییم.

وی در این راستا با اشاره به نبود زیرساخت های لازم و کافی در تبریز و بیان این که متاسفانه ما همه همدیگر را به صورت جزیره ای می بینیم با تاکید بر آماده سازی امکانات استاندارد و مناسب برای وقت گذراندن سالم جوانان یا سالمندان، فضاسازی برای کتاب خوانی و روزنامه خوانی، ترویج سلامت روحی اثرگذار در سطح شهر و پارک های محلی و شهری ادامه داد: الحمدالله این همدلی موجود بوده و عقل حکم می کند که از این فضا و امکانات ایجاد شده استفاده کنیم.

وی در ادامه تصریح نمود: تبریز شهری ایست که در طول تاریخ، خودش در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تاثیرگذار بوده، اما برکامه ی این تاثیرگذاری، هم اکنون بی توجهی به حوزه سلامت اجتماعی و عدم زیرساخت سازی برای سلامت جامعه سبب شده اند تا ما در مسایل فرهنگ عمومی جزو شهرهای رده بالا نباشیم.

نجفی در پایان با بیان اینکه اگر ما بتوانیم مردم را با خود همراه کنیم موفق تر می شویم، ادامه داد: برای همراهی کل مجموعه و در کنار هم قرار گرفتن آنان باید از روش هایی استفاده کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم تا آنان نسبت به محیط خود تعصب و اِرق داشته باشند.

وی در این خصوص کار فرهنگی را کار ریشه ای دانست و گفت: کار فرهنگی مثل نهال کاری و بوته افشانی است و برای نهادیه ساختن فرهنگ اجتماعی در جامعه باید تمام امکانات حوزه سلامت، فرهنگی و ورزشی خود را در کنار هم قرار دهیم تا بتوانیم به شکل بسیجی به مردم خدمت کنیم

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.