وزیردفاع آمریکا مدعی شد: توافق هسته ای، تهدید ایران رااز بین نمی برد

وزیردفاع آمریکا مدعی شد: توافق هسته ای، تهدید ایران رااز بین نمی برد

وزیردفاع آمریکا روزشنبه درجمع نیروهای نظامی این کشور درابوظبی ادعا کرد : توافق هسته ای با ایران تهدید این کشور درمنطقه را از بین نمی برد.
[وزیردفاع آمریکا مدعی شد: توافق هسته ای، تهدید ایران رااز بین نمی برد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از رویترز ازپایگاه هوایی «الظفره» درامارات، «اشتون کارتر» اظهارداشت: توافق هسته ای با ایران ازاین لحاظ توافق خوبی بود که چنانچه بخوبی اجرا شود، سلاح هسته ای را از معادله خارج می کند وما بر اجرای آن نظارت داریم .
وی درادامه ادعاهایش افزود: اما این توافق، (تهدید) ایران واحتمال تهاجم صریح یا فعالیت های بدخواهانه ایران را که شاهد آن درمنطقه بوده ایم وبسیاری ازدوستان وشریکان ما از جمله کشور میزبان ما (امارات)ازآن نگرانی دارند، از معادله خارج نمی کند.
کارتر خطاب به نظامیان آمریکایی درامارات افزود: ازاین رو، شما نیز بخشی ازسامانه بازدارندگی ومقابله با «نفوذ بدخواهانه» ایران درمنطقه هستید ودرکنار دوستان ما قرار دارید.
وزیر دفاع آمریکا دربخش دیگری ازاظهاراتش گفت که در روزهای آینده با فرماندهان نظامی در منطقه درباره راه های بیشتری برای تشدید مبارزه با داعش ازقبیل حملات هوایی بیشتر، حملات سایبری وحضور بیشتر نیروهای زمینی آمریکایی، گفت وگو خواهد کرد.
این درحالی است که آمریکا گروه های تروریستی چون احرار الشام وجیش الفتح وجیش الاسلام را که با کمک های مالی چند صدمیلیون دلاری برخی کشورهای منطقه دروهله اول عربستان سعودی بوجود امده اند گروه های معارض سوری میانه رو می خواند.
واشنگتن با وجود اینکه این گروه های ضد سوری را دراقدامات خود ازشیوه های تروریستی استفاده می کنند آنها را میانه رو می خواند وتاکنون کمک های مختلف بطور پنهانی دراختیار انها قرار داده است.
این گروه های تروریستی بخشی ازراهبرد امریکا ومتحدانش درمنطقه خاورمیانه بویژه برای اجرای طرح موسوم به «خاورمیانه بزرگ» به شمار می روند دردوره جرج بوش پسر طراحی شد و به اجرا درآمد واکنون نیز ادامه دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.