برانکو برنده جنگ رسانه ای با استقلال!

برانکو برنده جنگ رسانه ای با استقلال!

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، در مورد نکات فنی دربی و هوشمندی‌های برانکو نه بعد از دربی که حتی قبل از آن هم مطالب زیادی در خبرگزاری مهر نوشته شده است اما هرچه برانکو با تیمش به دربی نزدیک‌تر شد متوجه تجربه بالای او در مورد رسانه‌ها هم شدیم.

ایوانکوویچ بیش و پیش از همه مربیان دیگر مصاحبه می‌کند، او آنقدر مصاحبه می‌کند که مورد انتقاد قرار گرفته است و این مهم قبل و بعد از دربی تقریبا روزمره هم شد، او حتی بازیکنان خودش را هم به خط کرد و جلوی دوربین‌ها فرستاد و البته قبل از حرف‌ها با آنها صحبت هم کرده و آنها را توجیه کرده بود.

به عنوان مثال در دو روز آخر مصاحبه بنگر و طارمی که می‌گفتند ما به استقلال می‌بازیم و استقلال صدرنشین است و ما پایین‌تر از آنها هستیم را باید در راستای توجیه درست برای باد کردن رقیب دانست.

در عوض در اردوی استقلال تقریبا همه ممنوع المصاحبه بودند، رفتار رسانه‌ای استقلال امسال آنقدر بسته و محدود به یکی دو رسانه خاص بود که استقلال از بورس دور افتاد.

این تیم با وجود آنکه بیش از بیست هفته صدرنشین بود اما هرگز نتوانست موج رسانه‌ها را مال خود کند. در آنسو اما برانکو همیشه با احترام جلوی رسانه‌ها ایستاد و البته حرف‌هایش هم هرگز رنگ اشتباه و به اصطلاح سوتی نداشت.

ایوانکوویچ آنقدر احترام گذاشت که جامعه خبری و مردم در بخش حوزه پرسپولیس به صورت رسمی از او حمایت کرد. آنها هرچه می‌خواستند برانکو تقدیمشان می‌کرد، هر کس مصاحبه می‌خواست، هرکس خبری می‌خواست درب تمرین پرسپولیس در بدترین روزهای فصل هم برایش باز بود.

در آنسو استقلال آنقدر از خبرنگاران و مردم فاصله گرفته بود که هرگز با وجود صدرنشینی هم اخبار خوشی به مردم مخابره نشد. اگر هم خبر خوبی وجود داشت « که حتما با وجود بیش از بیست هفته صدارت وجود داشته است» باز هم آن اخبار در دالان‌های سانسور خبری باقی ماند و به بیرون درز نکرد تا رابطه مردم با این تیم تقریبا قطع شود و حتی روی سکوها هم موج حمایت از تیم صدرنشین وجود نداشته باشد.

استراتژی صحیح برانکو در مقابل استراتژی اشتباه باشگاه استقلال در نهایت پرسپولیس را روی شانه‌های هوادارانش جلو آورد و استقلال را دور از هوادارانش از بورس و کورس خارج کرد. البته که مسائل فنی از استراتژی‌های رسانه ای هم مهمتر هستند اما برانکو با رسانه‌ها حاشیه را کنترل کرد و ارتباطش را هم حفظ کرد در اینسو استقلال که همچنان ممنوع المصاحبه است موفق به این کار نشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.