بررسی بخش هزینه ای تبصره مربوط به هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه به ۴۸ ساعت آینده موکول شد

بررسی بخش هزینه ای تبصره مربوط به هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه به ۴۸ ساعت آینده موکول شد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به بخش هزینه ای تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۳۹۵ کل کشور که درباره هدفمندی یارانه ها و تبصره ۷ که درمورد حق انتفاع معادن است پس از ۴۸ ساعت از ارجاع به کمیسیون تلفیق در مجلس قابل بررسی است.
[بررسی بخش هزینه ای تبصره مربوط به هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه به ۴۸ ساعت آینده موکول شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در جلسه علنی صبح یکشنبه خانه ملت و در هنگام ادامه بررسی تبصره های الحاقی به لایحه بودجه ۹۵ این مطلب را در اظهارداشت.
محمد دهقان عضو هیات رییسه مجلس در این جلسه اقدام به قرائت تبصره ۷ جزئیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور کرد اما لاریجانی قرائت وی را متوقف کرد و گفت: در آیین نامه تغییراتی ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: براساس تبصره ۱ ماده ۱۴۸ آیین نامه داخلی مجلس گزارش کمیسیون اصلی همراه با کمیسیون های فرعی و پیشنهادهای نمایندگان باید طبق این ماده و ماده ۱۴۵ آیین نامه داخلی درباره هر طرح یا لایحه و همچنین در موارد ارجاعی به کمیسیون اصلی حین بررسی طرح ها و لوایج حداقل ۴۸ ساعت و درمورد طرح ها و لوایح اعاده شده از شورای نگهبان حداقل یک جلسه یا ۲۴ ساعت قبل از رسیدگی و در جلسه رسمی مجلس باید بین نمایندگان توزیع شده باشد در غیر این صورت قابل رسیدگی نیست.
رییس مجلس ادامه داد: آیین نامه داخلی مجلس چون چندی پیش تغییر کرده و این بند به آن اضافه شد لذا در حال حاضر نمی توانیم این تبصره را مطرح کنیم تا ۴۸ ساعت بعد از گزارشی که دیروز داده اند، یعنی باید صبر کنیم.
لاریجانی خاطرنشان کرد: باید دیگر بندهای باقی مانده لایحه بودجه تصویب شود و بعد بازمی گردیم و این تبصره ها و الحاقیه های آن را بررسی می کنیم تا آیین نامه رعایت شود پس رسیدگی به تبصره های ۷ و ۱۴ لایحه بودجه ۹۵ به ۴۸ ساعت بعد از ارایه گزارش کمیسیون تلفیق به نمایندگان موکول می شود.
به گزارش ایرنا، عصر روز گذشته کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور بخش هزینه ای لایحه هدفمندی یارانه ها و تبصره ۷ که مربوط به حق انتفاع معادن و همچنین پیشنهاد احمد توکلی درباره سهمیه بندی بنزین بود را مصوب کردند و در بین نمایندگان توزیع شد.
بدین ترتیب رسیدگی به این موارد بعد از بررسی پیشنهادهای الحاقی نمایندگان به تبصره ها و به کل لایحه انجام می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.