موافقت جهانگیری با واگذاری مسئولیت کامل اجرای اقتصاد مقاومتی به وزارت کشور در دو استان

موافقت جهانگیری با واگذاری مسئولیت کامل اجرای اقتصاد مقاومتی به وزارت کشور در دو استان

معاون وزیر کشور گفت: معاون اول رییس جمهوری با پیشنهاد وزیر کشور مبنی بر واگذاری مسئولیت کامل اجرای اقتصاد مقاومتی در دو استان کشور به این وزارتخانه موافقت کرده است.
[موافقت جهانگیری با واگذاری مسئولیت کامل اجرای اقتصاد مقاومتی به وزارت کشور در دو استان]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا محمدحسین فروزانمهر روز یکشنبه افزود: وزیر کشور پیشنهادی به معاون اول رییس جمهوری و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی داده است که براساس این پیشنهاد وزارت کشور مسوولیت کامل اجرای اقتصاد مقاومتی در دو استان کشور را به صورت نمونه بپذیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه این پیشنهاد وزیر کشور با موافقت معاون اول رییس جمهوری همراه بوده است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه وزیر کشور گفت: در این زمینه با استان ها مکاتبه کردیم تا استان هایی که تمایل به استان پایلوت در اجرای اقتصاد مقاومتی دارند، ضمن اعلام آمادگی، برنامه ها، اولویت ها و اختیاراتی که برای اجرای برنامه ها نیاز دارند را اعلام کنند.
فروزانمهر با بیان این که تا کنون ۱۱ استان کشور آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اند، یادآور شد: در حال حاضر یک جمع بندی از استان هایی که آمادگی خود را اعلام کرده اند، صورت گرفته و قرار است براساس شاخص ها دو استان را انتخاب کنیم.
وی ادامه داد: امیدواریم در اجرای اقتصاد مقاومتی در دو استان به صورت پایلوت، کلیه اختیارات دکتر جهانگیری به عنوان رییس مرکز فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزیر کشور تفویض شود.
معاون وزیر کشور گفت: قطعا با توجه به اهتمام جدی دکتر رحمانی فضلی، موضوع اقتصاد مقاومتی تنها به عنوان یک تکلیف اداری نگاه نمی شود و علاقه مند است تکالیف مدنظر رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری را عملیاتی کند.
فروزانمهر افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی در دو استان به صورت پایلوت شروع بسیار خوبی است که امیدوارم بتواند یک فضای رقابتی را بین استان ها فراهم کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.