اولین پرواز ایرفرانس از پاریس به تهران پس از ۸ سال انجام شد

اولین پرواز ایرفرانس از پاریس به تهران پس از ۸ سال انجام شد

هواپیمای شرکت «ایرفرانس» دیشب (یکشنبه) در فرودگاه امام خمینی تهران بر زمین نشست و به این ترتیب فعالیت خط پروازی پاریس- تهران که از سال ۲۰۰۸ میلادی به حالت تعلیق درامده بود، از سر گرفته شد.
[اولین پرواز ایرفرانس از پاریس به تهران پس از ۸ سال انجام شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری فرانسه از تهران، هواپیمای پرواز «اِی اف ۷۳۸» ایرفرانس از مبدا فرودگاه «روآسی- شارل دو گل» پاریس ۲۰ دقیقه زودتر از زمان پیش بینی شده در ساعت ۲۰ دیشب به وقت تهران در فرودگاه امام خمینی تهران بر زمین نشست.
طبق این گزارش «آلن ویدالی» (Alain Vidalies) وزیر حمل و نقل فرانسه به همراه هیاتی ۱۵ نفره از مسئولان شرکت های فرانسوی برای سفری دو روزه با همین هواپیما به ایران آمد.
وی در مراسم استقبال در سالن ویژه فرودگاه امام خمینی ‘ره’ در مورد ازسرگیری پرواز مستقیم میان ایران و فرانسه ابراز خرسندی کرد و ‘پرواز تهران- پاریس را برای همکاری های دو کشور ضروری دانست.’
خبرگزاری فرانسه افزود: «علی عابدزاده» معاون وزیر راه ایران نیز که برای استقبال به فرودگاه آمده بود از این که «می بیند ایرفرانس خدمات خود در ایران را از سر گرفته است» ابراز خرسندی کرد.
«فردریک گاژی» (Frédéric Gagey) مدیرعامل شرکت ایرفرانس با بیان این که «از بازگشت به ایران بسیار به خود می بالد»، استقبال «گرم و با کیفیت» از بازگشت این شرکت فرانسوی به ایران را ستود.
پیشتر دیگر شرکت های هواپیمایی اروپایی چون «لوفت هانزا» آلمان، «آلیتالیا» ایتالیا و «آسترین ایرلاین» اتریش، پیشتر به تهران خدمات پروازی ارائه می کردند.
خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» انگلیس نیز از سر گیری پروازهای لندن- تهران را در ماه ژوئیه (تیر/ مرداد) پیش بینی کرده است.
پس از توافق بین المللی هسته ای ایران در ماه ژوئیه (تیرماه ۹۴) که راه را بر رفع تحریم ها علیه ایران گشود، شرکت هواپیمایی ایرفرانس در ماه دسامبر گذشته (آذر/ دی ۹۴) خبر از سرگیری پروازهای این شرکت به تهران را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، این مساله با سودی که از این پروازها عاید ایرفرانس می شود، خبری خوش برای مسئولان این شرکت محسوب می شد اما این خبر با اعلام نارضایتی معدودی از مهمانداران این شرکت برای رعایت قوانین ایران در مورد پوشش خود،با حاشیه هایی همراه شد.
این در حالی بود که خدمه پروازهای پاریس- تهران پیشتر نیز مانند تمامی پروازهای خود به سایر کشورهای جهان که موظف هستند قوانین آن کشور را رعایت کنند ، قوانین ایران را در مورد حجاب اسلامی رعایت می کردند و این امر مساله جدید و بی سابقه ای نبوده است.
اتحادیه های کارکنان شرکت ایرفرانس در هفته های گذشته با مدیران ایرفرانس در این زمنیه مذاکره کردند که در نهایت ایرفرانس تصمیم گرفت به مهمانداران و خلبانان زن برای حضور در پروازهای تهران- پاریس حق انتخاب دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.