ظریف با اعضای کمیسیون تجارت استرالیا برای توسعه مناسبات اقتصادی رایزنی کرد

ظریف با اعضای کمیسیون تجارت استرالیا برای توسعه مناسبات اقتصادی رایزنی کرد

سیدنی –  رئیس دستگاه دیپلماسی ایران روز چهارشنبه در سیدنی با حضور در کمیسیون تجارت دولت استرالیا با مسئولان این کمیسیون و نمایندگان موسسات و شرکت های بزرگ این کشور دیدار و در خصوص زمینه های گسترش روابط تجاری دو کشور گفت وگو و رایزنی کرد.

 به گزارش  جلفا بازار به نقل از خبرنگار اعزامی ایرنا، ‘محمدجواد ظریف’ وزیر امور خارجه که در آخرین مقصد سفر آسیائی خود در استرالیا بسر می برد شب گذشته برای دیدار با ایرانیان مقیم و اعضای کمیسیون بازرگانی این کشور از کانبرا وارد سیدنی شد.

وی در جمع اعضای کمیسیون تجارت دولت استرالیا با اشاره به لغو تحریم ها، به تشریح ظرفیت های ایران به عنوان باثبات ترین و دمکراتیک ترین کشور منطقه غرب آسیا پرداخت و نیروی انسانی نخبه پرتعداد، توانایی های بالای بیوتکنولوژیک و نانوتکنولوژیک، بازار رقابتی جدید و جذاب، شبکه ارتباطی با آسیای مرکزی و قفقاز، روسیه و افغانستان، بندر چابهار و امکانات ارتباطی آن به تنگه هرمز و خلیج فارس، پتروشیمی و صنعت گردشگری را از ظرفیت های کشور دانست.
مدیر اجرائی کمیسیون تجارت استرالیا نیز در این دیدار با اعلام شروع به کار دفتر تجاری کشورش در ایران، گفت که مسئولیت ارائه تسهیلات برای توسعه صادرات استرالیا با این کمیسیون است.
وی افزود: برای گسترش روابط تجاری، وجود پوشش سیاسی مناسب و شناخت از ظرفیت ها ضروری است. مقدمات پوشش سیاسی لازم با رفع تحریم ها از ایران فراهم شده و امیدواریم با اینگونه نشست ها و تبادل هیات ها زمینه شناخت بیشتر بخش های تجاری از امکانات و ظرفیت های دو کشور فراهم شود.
سپس نمایندگان چند سازمان و شرکت عمده استرالیایی فعال در زمینه های آب، کشاورزی، انرژی، معدن و … در باره توانائی های خود و زمینه های همکاری مشترک با ایران مطالبی ارائه کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.