سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی به صورت ماهانه واریز می‌شود

سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی به صورت ماهانه واریز می‌شود

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی لایحه بودجه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار داشت.

غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران با اعلام اخطار اصل ۱۱۰ قانون اساسی گفت: سیاست‌های مقام معظم رهبری در برنامه پنجم توسعه تبدیل به برنامه شد که در آن سیاست‌های مهم صندوق توسعه ملی مشخص شد که باید ماهانه سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی واریز شود.

وی ادامه داد: در تبصره‌ای از لایحه بودجه آمده است که در ماه یازدهم سهم صندوق توسعه ملی محاسبه و پرداخت شود که این مخالف قانون اساسی است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس این اخطار را وارد دانست و گفت: سهم صندوق توسعه ملی باید به صورت ماهانه واریز شود، اما این تبصره به نوعی ابهام دارد که گویا تا ماه یازدهم سهم صندوق توسعه ملی نباید پرداخت شود و ماه یازدهم این اقدام صورت گیرد.

صالح نماینده دولت در مجلس نیز گفت: طبق قانون سهم صندوق توسعه ملی باید ماهانه پرداخت شود و دولت نیز به این امر اذعان دارد.

در پایان لاریجانی تصریح کرد که این ابهام کاملا رفع شده و مقرر شد ماهانه سهم صندوق توسعه ملی پرداخت شود و تسویه حساب نهایی در ماه یازدهم صورت گیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.