ولایت فقیه جامعه و شایستگی های آن را بیمه می‌کند

ولایت فقیه جامعه و شایستگی های آن را بیمه می‌کند

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان ظهر دوشنبه در نشست دانشگاه تبریز با موضوع «دانشجویی که هست و دانشجویی که باید باشد»، اظهار داشت :فرهنگ مقدم بر ایمان و دین است و ما یک سری عناصر فرهنگی هستیم که اگر به دنبال دین هستیم اول باید به دنبال فرهنگ باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید به جای شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه شعار مرگ بر نادانی سر داده شود، افزود: نباید انقلاب را فقط به آرمان‌ها محدود کرد، لازم است جان خود را در مرکزیت راه اسلام قرار دهیم زیرا ایمان مصداق بارز جلا دادن به قلب است.

مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: متأسفانه برداشت ما از دین درست نیست، برخی بخشی را محکم گرفته‌ایم و بخش دیگری را رها کرده‌ایم و برای مثال در حالی که حوزه اقتصادی دین اسلام روش های زیادی را برای ما ارائه داده، از آن به درستی استفاده نمی‌شود.

پناهیان با تاکید بر اینکه دانشجویان باید خوب زندگی کردن را به یکدیگر آموزش دهند، اظهار داشت: فردی که بی‌تجربگی کند تیره بخت است، اگر کسی کاری را بلد نباشد احتمال اینکه بر دین هم کافر شود، وجود دارد متأسفانه عده‌ای در جامعه دین را غلط جا انداخته‌اند و دشمنان اسلام نیز می‌خواهند دین ما را مجموعه‌ای از مقدس‌ها و ارزش‌ها نشان دهند و به جهانیان اینگونه القاء کنند که شیعیان ایرانی واقع بین نیستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.