نماینده مجلس: پروژه معدن قیر دشتی بوشهر زمینه اشتغال 4 هزار نفر را فراهم می کند

نماینده مجلس: پروژه معدن قیر دشتی بوشهر زمینه اشتغال 4 هزار نفر را فراهم می کند

بوشهر- نماینده دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای پروژه معدن قیر طبیعی در ارتفاعات گهلی شهرستان دشتی، زمینه اشتغال مستقیم وغیرمستقیم حدود چهار هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

 به گزارش جلفا بازار به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام سید محمدمهدی پورفاطمی روز چهارشنبه در جلسه مسئولان شهرستان دشتی افزود: معدن قیر طبیعی گهلی در12 کیلومتری جنوب خورموج واقع شده است و در سال 1349 توسط کارشناسان انگلیسی کشف و مورد مطالعه قرار گرفت.

وی یکی از مشکلات و موانع اجرایی شدن این پروژه مهم معدنی و صنعتی را مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی عنوان کرد.
پورفاطمی ادامه داد: با حمایت و تاکید استاندار بوشهر مقرر شد اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست راهکارهای مناسب اجرای این طرح را بررسی کنند.
وی به طرح رونق هنرصنعت عبابافی در کردوان دشتی اشاره و اظهارکرد: با موافقت و همکاری صندوق کارآفرین امید کشور به همه کسانی که در منطقه کردوان و سایر نقاط شهرستان دشتی توانایی راه اندازی کارگاه عبابافی داشته باشند، تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد 4 درصد پرداخت می شود.
پورفاطمی افزود: هنرصنعت عبابافی به دلیل بازار مناسب و توجیه اقتصادی زمینه توسعه کارگاه ها و افزایش تولیدات منحصربه فرد را دارد و می تواند اشتغالزایی بالایی برای ساحل نشینان شهرستان دشتی فراهم کند.
شهرستان دشتی با 80 هزارنفرجمعیت در80 کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.