ربیعی: آموزش فنی و حرفه ای باید استاندارد شود

ربیعی: آموزش فنی و حرفه ای باید استاندارد شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آموزش های فنی و حرفه ای را نیازمند استانداردسازی دانست و گفت: آموزش ها باید متناسب با وضع کنونی و آینده توسعه کشور باشد.
[ربیعی: آموزش فنی و حرفه ای باید استاندارد شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی ربیعی» در نشست با مدیران و کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای از تشکیل شورای راهبردی فنی و حرفه ای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تشکیل این شورا، معاونت های مرتبط با سازمان آموزش فنی و حرفه ای با شورای یاد شده همراه می شوند.
ربیعی اضافه کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید شناسایی مشاغل نو در زمینه هایی مانند فناوری اطلاعات، مشاغل سبز و… با نیاز جامعه و استانداردهای روز متناسب باشد و مفاهیم نو با عمل گره بخورد.
وی افزود: درآموزش های فنی و حرفه ای در همه سطوح بویژه شهرهای کوچک و روستاها و همچنین کنار کارگاه ها که صحنه های اصلی تولید است، به ابتکار عمل و خلاقیت نیاز داریم.
به گفته وی، برای دستیابی به رشد اقتصادی در کشور باید مهارت تک تک افراد تقویت شود و این امر جز با تقویت آموزش های فنی و حرفه ای به دست نمی آید.
وی افزود: حضور کارشناسان آموزش و فنی حرفه ای در محیط های کارگری و آموزشی برای تبدیل ایده ها به واقعیت و عمل امری لازم است.

**تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس در حال پیگیری است
«محمدامین سازگارنژاد» رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اعلام کرد تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس و ارتقای معیشیت کارکنان و مربیان این سازمان در حال پیگیری است.
وی ارتقای منابع انسانی را از اولویت های این سازمان برشمرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.