فعال کردن ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل در دستور کار قرار دارد

فعال کردن ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل در دستور کار قرار دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه در سال جاری، فعال کردن ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل در کشور است.
[فعال کردن ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل در دستور کار قرار دارد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، محمدرضا نعمت زاده عصر دوشنبه در نشست فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی استان که با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این اقدام در راستای تحقق شعار سال و تاکیدات رهبری مبنی بر عملیاتی شدن آن انجام می گیرد.
وی عمده مشکلات این واحدهای صنعتی را بدهی معوق، چک های برگشتی، نقدینگی و فروش نرفتن محصولات ذکر کرد و گفت: وجود این مشکلات باعث شده تا بانک ها نیز به دلیل ضوابط و شرایط خاص خود از پرداخت تسهیلات به این واحدها امتناع کنند.
نعمت زاده افزود: در مذاکراتی که با مدیرکل بانک مرکزی صورت گرفته ایشان نیز قول همکاری و مساعدت داده اند و امیدواریم به زودی مشکل بسیاری از این واحدهای صنعتی و تولیدی مرتفع می شود.

** به دنبال تقویت بخش صادرات هستیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش تقویت صادرات را از دیگر اولویت های این وزارتخانه در سال جاری برشمرد و گفت: برای رونق صادرات برنامه های خوبی تنظیم شده که به زودی اعلام می کنیم، ضمن اینکه مجلس نیز درصدد انجام اقداماتی برای تسهیل در امر صادرات است که به تقویت این بخش کمک می کند.
وی گفت: کاهش افراد یارانه بگیر و پرداخت تسهیلات بیشتر به بخش تجارت نیز در دستور کار دولت قرار دارد که در صورت تحقق این امر به بخش اقتصاد و صادرات کشور کمک شایانی خواهد شد.
نعمت زاده با بیان اینکه مرزهای کشور برای صادرات از توان و ظرفیت خوبی برخوردار هستند، یادآور شد: از جمله مرزهای توانمند کشور در امر صادرات می توان به مرزهای استان کرمانشاه اشاره کرد که سال هاست به تنهایی بار نیمی از صادرات ایران به عراق را به دوش می کشد.

** آغاز فعالیت سرمایه گذاران خارجی در کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اشاره ای نیز به تاثیرات برجام در بخش صنعت داشت و گفت: با اجرایی شدن برجام شاهد استقبال سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری در بخش صنعت بوده ایم.
وی افزود: در دیدارهایی که با وزرای صنعت و تجارت بسیاری از کشورها و همچنین تیم های اقتصادی آن ها داشته ام رغبت زیادی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری از خود نشان داده اند و حتی برخی از آن ها فعالیت های تجاری خود را نیز آغاز کرده اند که این موضوع ما را به رشد قابل توجه بخش صنعت در کشور طی سال جاری بسیار امیدوار کرده است.
نعمت زاده همچنین با اشاره به ظرفیت های کرمانشاه در بخش صنعت و بخصوص توریسم، گفت: سعی می کنیم حتما پای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این بخش ها را به این استان باز کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از حضور دانش آموختگان در مراکز تولیدی و صنعتی استقبال کرد و گفت: با این کار هم واحدها از دانش این افراد استفاده می کنند و هم آن ها می توانند تجربه کار عملی را کسب و به کار مشغول شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.