یک تشکل تخصصی:قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود ۱۰ درصد کم شد

یک تشکل تخصصی:قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود ۱۰ درصد کم شد

انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد این انجمن قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند را نسبت به پارسال به ترتیب ۱۰ و ۹ درصد کاهش داد.
[یک تشکل تخصصی:قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود ۱۰ درصد کم شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه قیمت لاشه گوساله درجه یک کشتار تهران از قرار هر کیلوگرم ۱۸۴ هزار و ۱۰۰ ریال تعیین شده است که پس از استخوان گیری، قطعه بندی، پاک سازی و بسته بندی درصد تعیین شده هر محصول به آن اضافه و در مرکزهای عرضه معتبر، توزیع می شود.
بر پایه این اطلاعیه، قیمت لاشه گوسفند درجه یک بره از قرار هر کیلوگرم ۲۶۰ هزار و ۴۰۰ ریال نرخگذاری شده است که درصد تعیین شده بابت استخوان گیری، پاک سازی و بسته بندی هر محصول طبق پروانه سازمان دامپزشکی کشور، به آن اضافه می شود.
محصولات پروتئینی از دام زنده تا مرحله عرضه زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی بیست و هشتم اسفندماه گذشته در گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی مواد خوراکی در تهران اعلام کرد در هفته منتهی به بیست و یکم اسفندماه نسبت به هفته پیش از آن، بهای گوشت گوسفند ۰٫۱ درصد و گوشت تازه گاو و گوساله ۰٫۵ درصد افزایش یافت.
اکنون بیش از ۹۰ درصد گوشت مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود و کمتر از ۱۰ درصد وارداتی است.
چندی پیش مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور اعلام کرد: تولید سالیانه گوشت قرمز در کشور ۸۰۰ هزار تن است و سرانه تولید آن ۱۰کیلوگرم برآورد می شود.
بررسی ها حاکی است ۴۶ درصد تولید گوشت قرمز کشور از محل دام سبک و بقیه از محل دام سنگین بویژه گاو تهیه می شود.
دام سبک در تامین گوشت قرمز نقش اصلی را دارد و ۹۰ هزار تن از مجموع تولید گوشت کشور از گله های بز است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.