وزیر تعاون : از ریزش ۳۰۰ هزار شغل جلوگیری شد

وزیر تعاون : از ریزش ۳۰۰ هزار شغل جلوگیری شد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: کمیته های استانی حفظ شغل های موجود در فرصت کوتاه فعالیت خود، توانسته است از ریزش ۳۰۰ هزار شغل جلوگیری کند.
[وزیر تعاون : از ریزش ۳۰۰ هزار شغل جلوگیری شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی عصر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: مهمترین رویکرد وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی حفظ شغل های موجود است.
وی ادامه داد: کمیته های استانی حفظ شغل های موجود در هیات وزیران تصویب شده است و اعضای اتاق بازرگانی نیز در این کمیته ها حضور دارند.
ربیعی گفت: ما سالیانه نیاز به ۸۰۰ هزار شغل داریم و این در حالی است که با پدیده رشد بدون اشتغال روبرو هستیم.
وی در تشریح پدیده رشد بدون اشتغال گفت: یک پالایشگاه با ۱۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در ابتدا و هنگام ساخت و ساز ایجاد شغل می کند اما زمانی که پروژه به بهره برداری رسید، آن پالایشگاه به یک هزار نیرو بیشتر نیاز ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ کشوری بدون اجماع بر سر برنامه های ملی توسعه پیدا نمی کند؛‌هیچ کشوری بدون ذهنیت مشترک بین همه شرکای اجتماعی توسعه پیدا نخواهد کرد؛ اگر روند عقلانیت، سخت کوشی و مدارای اجتماعی صورت نگیرد، برنامه های توسعه با موفقیت روبرو نخواهد شد.
ربیعی با تاکید بر اینکه باید وفاق بزرگ برای برنامه های بزرگ ایجاد شود، افزود: اینکه ما بتوانیم درون گرا فعالیت کنیم و در بازارهای جهانی سهم به دست بیاوریم برنامه بزرگ ملی است؛ در این شرایط شاهدیم که از یک استعاره ظریفی که رئیس کل بانک مرکزی به کار می گیرد که در دنیا تفهیم کند که شما باید کار بیشتری انجام دهید، چه بساطی ایجاد می شود.
وزیر کار تاکید کرد: اگر بخواهیم توطئه بیگانگان را خنثی کنیم، اجماع همه جانبه روی مسائل جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.