آغاز برداشت برگ سبز چای از ۲ روز دیگر

برداشت برگ سبز چای به گفته رییس سازمان چای از دو روز دیگر آغاز می شود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی میزان تولید این محصول حدود ۱۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش جلفابازار به نقل از محمد ولی روزبهان امسال بیش از ۲۲ هزار هکتار از باغ های چای زیر کشت رفته و به بهره برداری می رسد که پیش بینی می شود در صورت مساعد بودن شرایط جوی، میزان تولید برگ سبز چای به حدود ۹۰ هزار تن برسد.

وی ضمن اعلام آمادگی سازمان چای و کارخانه های فرآوری این محصول افزود: افزایش تولید چای در سال های اخیر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و با حمایت های دولت از چایکاران و استقبال مردم از تولید داخلی صورت گرفته است.

رییس سازمان چای با بیان اینکه چای تولید شده در سال گذشته از سوی مردم به صورت کامل خریداری شده و به مصرف رسیده است، گفت: امسال حدود ۲۰ هزار تن چای خشک تولید می شود که با ضریب تبدیل حدود ۲۲٫۵ درصد خواهد بود.

روزبهان اظهار کرد: امسال ۹ میلیارد تومان وام جاری با کارمزد چهار درصد با مساعده از طریق صندوق حمایت از صنعت چای به تولیدکنندگان داده شده است تا آنها بتوانند در این ایام با دست پر هزینه های تولید و برداشت محصول شان را جبران کنند و هر چایکاری که جزو ۴۲ هزار نفر عضو این صندوق به شمار می رود می تواند از این تسهیلات، بدون تشریفات اداری و در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.