۵۰ دستگاه خودروی حمل زباله به ناوگان خدمات شهری تبریز اضافه شد

۵۰ دستگاه خودروی حمل زباله به ناوگان خدمات شهری تبریز اضافه شد

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی روز دوشنبه افزود: این تجهیز در راستای اجرای فاز دوم از طرح جامع خودرویی خدمات شهری تبریز با هزینه ای افزون بر ۶ میلیارد ریال صورت می گیرد.

وی گفت: این دستگاه ها به دلیل طراحی اصولی کارشناسان سازمان خدمات موتوری و بهره گیری از توان تولید داخل استان، دارای کارکردهای موثرتری نسبت به کامیونت های قدیمی است.

شهردار تبریز افزایش ظرفیت حمل زباله، جلوگیری از اصطکاک بیش از حد در حمل زباله و نخاله، تجهیز کامیونت ها به مخازن مجزای شیرابه، طراحی بدنه برای نمایش تبلیغات شهری و پیام های آموزشی، تخلیه آسان و ایمنی بالا را از جمله تفاوت های فنی این دستگاه ها نسبت به کامیونت های قدیمی عنوان کرد.

نجفی با اشاره به اینکه عمر مفید این کامیونت ها از سه سال به بیش از ۶ سال افزایش یافته است و دلیل این امر تغییر کاربری این خودروها از سرعتی به قدرتی است، گفت: کاهش ۳۰ درصدی هزینه های این کامیونت ها نسبت به خودروهای مشابه در سایر استان ها از دیگر مزایای این دستگاه ها به شمار می رود.

شهردار تبریز با اشاره به اعمال سیاست های توسعه ای جدید در سازمان های زیرمجموعه شهرداری تبریز و اجرای طرح های مختلف از جمله طرح جامع خودروئی برای تجهیز و نوسازی ناوگان موتوری شهرداری تبریز، گفت: این روند تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه داشته و به زودی این کامیونت های زباله کش مکانیزه در اختیار مناطق و حوزه های مربوطه قرار می گیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.