ایستگاه های راه آهن تهران و لیون پاریس خواهرخوانده شدند

ایستگاه های راه آهن تهران و لیون پاریس خواهرخوانده شدند

مراسم خواهرخواندگی ایستگاه راه آهن تهران و ایستگاه راه آهن لیون پاریس روز سه شنبه با حضور وزیر حمل و نقل فرانسه و قائم مقام راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد.
[ایستگاه های راه آهن تهران و لیون پاریس خواهرخوانده شدند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، احمد خدایی قائم مقام مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت: ایران و فرانسه در بخش حمل و نقل ریلی نکات مشترک زیادی دارند و مسئولان راه آهن دو کشور قرار است در زمینه اجرای طرح های توسعه ای در ایستگاه راه آهن ایران همکاری مشترک انجام دهند.
خدایی افزود: پس از سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاریس موافقتنامه همکاری های ریلی بین ایران و فرانسه امضا شد و آلن ویدآلیس وزیر حمل ونقل فرانسه امروز در مراسم خواهرخواندگی ایستگاه راه آهن لیون و تهران از بخش های مختلف ایستگاه راه آهن تهران بازدید کرد.
وی گفت: شرکت ارپ فرانسه طرح توسعه ایستگاه راه آهن تهران را بر عهده دارد و در این سفر مسئولان راه آهن فرانسه شرایط سرمایه گذاری را در بخش های مختلف ایستگاه راه آهن تهران بررسی کردند.
قائم مقام مدیرعامل راه آهن ایران یادآور شد: با خواهر خواندگی دو ایستگاه تهران و لیون پاریس زمینه های مناسب برای تبادل تجارب در بخش حمل و نقل ریلی فراهم شد و دو کشور در زمینه توسعه همکاری های ریلی براساس برنامه ریزی های انجام شده عمل خواهند کرد.
خدایی در پایان انتقال تجربه و دانش روز را از محورهای همکاری ریلی ایران و فرانسه اعلام کرد و گفت: در این راستا بخشی از طرح های توسعه ای ایستگاه ها و حمل و نقل ریلی با همکاری شرکت های دو کشور اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا آلن ویدآلیس وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه به همراه هیاتی از بخش های مختلف حمل و نقل این کشور به دعوت عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به تهران سفر کرده است. امروز با حضور این مقام فرانسوی مراسم خواهرخواندگی ایستگاه های راه آهن تهران و لیون پاریس برگزار شد.
وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه پس از این مراسم از بخش های مختلف ایستگاه راه آهن تهران بازدید کرد و در جریان طرح های توسعه این ایستگاه در بخش های مختلف قرار گرفت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.