تجمع مهندسان نظام مهندسی مقابل شورای شهر

تجمع مهندسان نظام مهندسی مقابل شورای شهر

جمعی از مهندسان ناظر سازمان نظام مهندسی روزسه شنبه مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تهران گرد هم آمدند تا خواسته خودمبنی بر ارجاع پرونده های ساخت و ساز به این سازمان را مطرح کنند.
[تجمع مهندسان نظام مهندسی مقابل شورای شهر]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، مهندسان سازمان نظام مهندسی استان تهران با دردست داشتن دست نوشته ها و بنرهایی، حذف شدن نظارت این سازمان بر آزمایشات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح ساختمانی را موجب کاهش کیفیت ساخت و ساز و متضرر شدن مردم اعلام کردند.
بر روی بنرهای در دست این افراد عنوان شده بود، براساس ماده ۴۰ آئین نامه اجرایی و ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی مصوب سال ۸۳ هیات وزیران حضور سازنده ذیصلاح در اجرای ساختمانها لازم اجرا است.
بر روی دست نوشته هایی نیز قید شده بود که عدد کنترل مطالعات مکانیک خاک برابر با زیر پا گذاشتن اصول مهندسی است.
بر اساس این گزارش مهندسان با سردادن شعارهایی، کیفیت ساخت و ساز را شعار اصلی خود اعلام کرده و شورای اسلامی شهر تهران ملزم به رعایت قانون و حمایت از مفاد آن دانستند و خواستار رعایت قانون در روند اجرای ساخت و ساز شدند.
به گفته یکی از مهندسان اجرای قانون و بکارگیری مهندس ذیصلاح و کوتاه کردن دست منفعت طلبان از عرصه ساخت و ساز شهری امری ضروری و از نظر قانون نیز لازم اجرا است.
وی افزود: با این شرایط، مسئولیت امنیت و ایمنی در ساخت و ساز و حفظ منابع ملی و استاندارد سازی و ساختمان ها بدون حضور سازنده ذیصلاح بعهده چه کسی است.
این اجتماع تا زمان مخابره خبر همچنان ادامه داشت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.