بصیرت افزایی و تربیت ولایی دو رکن اصلی سپاه

بصیرت افزایی و تربیت ولایی دو رکن اصلی سپاه

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا ظهر سه شنبه در این نشست خبری با تاکید بر نقش بصیرت و آگاهی در پیشبرد اهداف عالی نظام خاطر نشان کرد: به گواهی تاریخ بصیرت کلید تمام پیروزی ها بوده و از اینرو برنامه های بصیرت افزایی و ارتقاء آگاهی پاسداران و نیروهای بسیج را با جدیت هرچه تمام دنبال میکنیم.

حجت السلام حسن کاملی فر در تشریح فعالیت های بصیرت افزایی گفت: هم اکنون ۶۷۰ مربی عقیدتی و سیاسی و ۶۵۰ هادی سیاسی در بین پاسداران و نیروهای بسیجی استان به تدریس وفعالیت هایی عقیدتی و بصیرتی فعالیت دارند.

کاملی فر در ادامه به مردم پایه بودن تاسیس سپاه پاسداران اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تمامی موفقیت های سپاه در طول جنگ تحمیلی و نیز تحولات منطقه ای را مرهون مشارکت نیروهای مردمی و روحیه ی شهادت طلبی آنان هستیم.

وی اظهار داشت:نسل جدید نیروهای سپاهی از همان طراوت و روحیه ی انقلابی نسل اول برخوردار است و این رویه سرلوحه ای برای تمام نیروهای مردمی و آزادی خواه منطقه همچون جوانان سوری، یمنی، لبنانی و عراقی بدل شده است.

پروژه سپاه هراسی دشمنان

وی در ادامه به پروژه سپاه هراسی دشمنان اشاره کرد و افزود: بسیاری از دشمنان نظام و بدخواهان ملت در تلاشند که سپاه را به یک نیروی پادگانی و نظامی صرف محدود کنند اما مطابق اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی حفاظت از انقلاب اسلامی و صیانت از دستاوردهای آن از جمله وظایف اصلی سپاه است.

نماینده ولی فقیه در لشگر ۳۱ سپاه عاشورا در پایان خاطر نشان کرد: سپاه به برکت تکیه بر نیروهای مردمی و رهبری داعیانه مقام عظمای ولایت تمامی تلاش های بدخواهان را ناکام گذاشته و بیش از پیش در راستای تحقق آرمان های والای نظام گام خواهیم برداشت.

فرمانده سپاه عاشورا نیز در این مراسم از آمادگی کامل نیروهای پاسدار برای مقابله با دشمنان در جبهه های جنگ های سخت، نیمه سخت و نرم خبر داد و تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد بد خواهان نظام و امت اسلامی سپاه را به یک نیروی نظامی و پادگانی محدود کنند.

سردارغلام عسگر کریمیان در ا دامه خاطر نشان کرد برای دفاع از نظام اسلامی و دستاورد های انقلاب اسلامی هیچ حد و مرزی را نمی شناسیم و برای تحقق اهداف والایی انقلاب از هیچ تلاشی فرو گذاری نخواهیم کرد.

کریمیان توان عملیاتی و اشراف اطلاعاتی سپاه را یکی از عوامل بازدارنده در خصوص تحرکات دشمنان عنوان کرد وافزود: توانایی های نظامی و اطلاعتی سپاه بسیار فراتر از تصورات دشمنان است.

وی به درگیری های اخیر قره باغ اشاره و تصریح کرد: با همکاری برادارن مرزبانی و اشراف عملیاتی کامل تحرکات هر دو طرف را تحت نظر داشتیم بطوری که حتی اجازه ی نزدیکی به مرزهای خود را ندادیم.

این فرمانده سپاهی در ادامه همکاری های این نهاد با سربازان گمنان امام زمان (عج) را سازنده ارزیابی کرد وافزود: امنیت پایداری که هم اکنون در کشور شاهد هستیم نتیجه ی این همکاری هاست.

حلقه های صالحین یکی از اقدامات اساسی در راستای بصیرت افزایی

کریمیان در ادامه پاسداران را افرادی مسلح به نیروی ایمان و ولایت پذیری دانست و خاطر نشان کرد: به تعبیر فرمانده کل قوا نمی توان به صرف داشتن تجهیزات و آموزش های نظامی در برابر دشمنان ایستادگی کرد بلکه می بایست باورهای اصیل دینی و انقلابی را همسنگ با تدابیر و تجهیزات نظامی پرورش داد.

وی اجرای طرح تربیتی حلقه های صالحین را یکی از اقدامات اساسی در راستای بصیرت افزایی و تربیت نیرو های ولایی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته موفق به ساماندهی و تربیت بیش از ۲۶۵۰۰ حلقه ی صالحین در استان شده ایم.

وی همچنین به فعالیت های سپاه ۳۱ عاشورا در خصوص عینیت بخشیدن به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۳۴۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های اقتصادی زود بازده و اشتغال زا کمک مالی کرده ایم و این حمایت ها را در سال جاری نیز ادامه خواهیم داد.

فرمانده سپاه عاشورا در پایان نقش نیروهای مردمی در تحقق موفقیت های این نهاد را کلیدی عنوان کرد و افزود: اکنون ۱ میلیون ۱۸۰ هزار نفر دقالب نیرو های بسیج سازماندهی شده اند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر بصورت بسیجی فعال در تحقق اهداف سپاه فعالیت می کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.