پیشرفت های خوب ایران و آمریکا در مذاکرات مربوط به اجرای برجام

پیشرفت های خوب ایران و آمریکا در مذاکرات مربوط به اجرای برجام

رسانه های خبری ژاپن روز چهارشنبه با انتشار گزارش های مختلف از پیشرفت های قابل توجه میان ایران و آمریکا در مذاکرات مربوط به اجرای برجام خبر دادند.
[پیشرفت های خوب ایران و آمریکا در مذاکرات مربوط به اجرای برجام]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، رسانه های گروهی ژاپن از جمله تارنماهای ژاپن نیوز، ژاپن تودی، شبکه خبری ان اچ کی، اعلام کردند که محمد جواد ظریف و جان کری وزیران خارجه ایران و آمریکا به طور مشروح در باره این موضوع گفت وگو کرده اند.
این در شرایطی است که بنا بر این گزارش ها، دو طرف گفته اند که برای تکمیل گفت وگوهای خود بار دیگر مذاکراتی را در نیویورک خواهند داشت.
گزارش ها تصریح می کند که ایران به شدت به دنبال لغو تحریم ها است و بارها تاکید کرده که تحریم های ناعادلانه علیه مردم این کشور باید به طور کامل رفع شود.
«ژاپن تودی» می نویسد که در همین ارتباط دو کشور گفت و گوهایی را در سطوح مختلف داشته اند و وزیر خارجه آمریکا می گوید در مذاکراتش با همتای ایرانی خود در خصوص چند مساله بسیار مهم بحث و تبادل نظر شده و پیشرفت های خوبی هم بدست آمده است.
بنا بر این گزارش ها، کری خاطر نشان کرد ما می خواهیم اطمینان حاصل شود که همه جوانب از توافقنامه هسته ای ایران موسوم به «برجام» منفعت حاصل می کنند و در باره شماری از موضوعات کلیدی، آمریکا و ایران همچنان گفت و گو خواهند کرد.
گزارش ها می افزاید: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز خواستار تضمین کامل این موضوع شده است که ایران باید از منافع برجام منتفع شود.
انتظار می رود که بر مبنای اخبار بدست آمده از رسانه های ژاپن، وزیران خارجه ایران و آمریکا یک بار دیگر در روز جمعه هفته جاری با یکدیگر در باره برجام و اجرای موثر آن به طوری که منافع آن در اختیار مردم ایران قرار گیرد، بحث و تبادل نظر کنند.
رسانه های ژاپنی همچنین در گزارش های خود آورده اند: ایران به آمریکا تاکید کرده است به تعهداتش به طور کامل عمل نکرده و این موضوع در رفتار برخی از بانک های غربی جهت عادی سازی تجارت با ایران خود را نشان می دهد.
براساس گزارش های منتشر شده، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روزسه شنبه به مدت ۳ ساعت پشت درهای بسته با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار وگفت وگو کرده است.
مقام های آمریکایی پیشتر گفته بودند که راه های حل وفصل بحران سوریه و کمک ایران در این ارتباط نیز یکی دیگر از محورهای گفت وگوی ظریف و کری خواهد بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.