۱۳ هزار میلیارد ریال بعد از انقلاب برای آبخیزداری هزینه شد

۱۳ هزار میلیارد ریال بعد از انقلاب برای آبخیزداری هزینه شد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۱۳ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری در کشور هزینه شده است.
[۱۳ هزار میلیارد ریال بعد از انقلاب برای آبخیزداری هزینه شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، خداکرم جلالی عصر سه شنبه در جمع معاونان آبخیزداری سراسر کشور در یاسوج افزود: اجرای برنامه های آبخیزداری، تاثیر زیادی بر آینده کشور و منابع آبی و خاکی ایران دارد.
وی اظهار کرد: مهمترین برنامه های آینده کشور بیابان زدایی و آبخیزداری است و دولت و سران نظام جمهوری اسلامی به این دو موضوع باور دارند.
جلالی با بیان اینکه دولت و مجلس بر دو موضوع بیابان زدایی و آبخیزداری تاکید فراوان دارند افزود: بهبود کشور در این زمینه از جمله نیازها و اولویت های مهم کشور است.
وی بیان کرد: دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از پنج هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته امسال به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به آبخیزداری اختصاص یافته است که نشان می دهد دولت به این مساله توجه ویژه دارد.
جلالی با بیان اینکه برای بودجه امسال دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بخش آبخیزداری در نظر گرفته شده است افزود: آبخیزداری مادر همه امور زیربنایی کشور است و به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.
وی عنوان کرد: سال گذشته به دلیل وضعیت اعتباری و اقتصادی کشور همه بودجه در نظر گرفته شده به آبخیزداری تخصیص داده نشد که تاثیر مطلوبی بر آینده دارد.
جلالی عنوان کرد: تلاش می شود از صندوق توسعه ملی، اعتبارهایی برای آبخیزداری اختصاص یابد که در صورت موافقت مسئولان با این برنامه، وضعیت کشور در آینده در این زمینه بهتر خواهد شد.
در این نشست، شماری از معاونان آبخیزداری کشور به بیان دیدگاه های خود در زمینه وضعیت کنونی منابع آبی، فرسایش خاک و وضعیت اقلیمی ایران پرداختند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.