ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در سنندج آغاز شد

ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در سنندج آغاز شد

ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران صبح چهارشنبه با حضور جمع زیادی از مسئولان کشوری و استانی و کارشناسان حوزه آب در تالار مولوی دانشگاه کردستان آغاز شد.
[ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در سنندج آغاز شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، مدیر مرکز پژوهشی علوم و مهندسی آب دانشگاه کردستان در آیین آغاز بکار این همایش گفت: فراخوان این کنفرانس از آبان‌ سال گذشته از طریق پوستر، وب‌سایت، پیامک و ایمیل و حتی در قالب نامه‌هایی در تمام مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و سازمان‌های اجرایی کشور منتشر شد.
پرویز فتحی با اشاره به ارسال ۴۲۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ملی افزود: پس از داوری آثار ۲۲۶ مقاله از این تعداد برای ارائه به صورت پوستر و ۱۲۴ مقاله از این تعداد نیز برای ارائه به صورت سخنرانی در این کنفرانس پذیرفته شد.
دبیر علمی ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران اظهار کرد: اکثر مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی، سازمان های اجرایی و شرکت های مهندسین مشاور درگیر در پروژه های آبی با ارسال مقالاتی در این کنفرانس ملی حضور دارند.
وی به اهداف این کنفرانس ملی نیز اشاره کرد و افزود: جلب توجه مسئولان کشور به اهمیت منابع آب و لزوم توجه به بحران های آب در سال های اخیر و ارائه راهکارهای اساسی و مدیریت بهینه منابع آب در بخش های مختلف مصرف در کشور از جمله اهداف این کنفرانس است.
فتحی ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین محققان و اندیشمندان در حوزه های مختلف مهندسی آب و ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان در عرصه های مختلف مهندسی آب را از دیگر اهداف این کنفرانس ملی ذکر کرد.
مدیر مرکز پژوهشی علوم و مهندسی آب دانشگاه کردستان در ادامه اظهار کرد: مقالات برتر ارائه شده به این کنفرانس ملی، در نشریه علمی پژوهشی تحقیقات منابع آب ایران چاپ خواهد شد.
به گفته وی برای داوری مقالات ارسالی به این کنفرانس ملی از اعضای هیات علمی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی سراسر کشور استفاده شده است.
ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران به همت دانشگاه کردستان و انجمن علوم و مهندسی آب ایران و همکاری وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت آب منطقه‌ای استان های کردستان و کرمانشاه، یکم تا سوم اردیبهشت‌ سال جاری در دانشگاه کردستان در جریان است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.