نوبخت: برنامه ششم توسعه مساله محور است

نوبخت: برنامه ششم توسعه مساله محور است

تهران-  رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، برنامه ششم توسعه را مساله محور دانست و گفت: مساله آب، محیط زیست، گردشگری، اشتغال، حمل و نقل و توجه ویژه به سواحل مکران اولویت های برنامه ششم توسعه است.

 به گزارش  جلفا بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، محمد باقر نوبخت با اشاره به سپری شدن نیمه راه اجرای سند چشم انداز 20 ساله کشور گفت: دو برنامه چهارم و پنجم در راستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 1404 اجرا شده که متاسفانه کاستی های فراوانی در اجرای این برنامه ها مشاهده شده است و برنامه ششم بر اساس کاستی های این دو برنامه تدوین شده که به همین جهت ساختار ظاهری برنامه ششم با برنامه های دیگر متفاوت است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه عمده تمرکز در برنامه ششم توسعه مسئله محوری است، افزود:از موضوعات مورد اولویت در برنامه ششم توسعه توجه به مسئله آب، محیط زیست، گردشگری، حمل ونقل، تامین مالی اشتغال و توجه ویژه به منطقه مکران است.
نوبخت ادامه داد:اگر قرار باشد تمام مسائل و مشکلات در برنامه ششم حل شود، اشتباه تدوین و اجرای دیگر برنامه ها رخ می دهد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد:شاخص های کلان موردنظر سند چشم انداز همانند رشد اقتصادی، نرخ تورم، و کاهش میزان بیکاری در طی 10 سال گذشته تحقق پیدا نکرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.