بررسی کیفی شبکه زیرساخت در سال ۹۴؛ معرفی ۳استان برتر در پایداری شبکه ارتباطی

بررسی کیفی شبکه زیرساخت در سال ۹۴؛ معرفی ۳استان برتر در پایداری شبکه ارتباطی

مدیر کل دفترنظارت و ارزیابی فنی شرکت ارتباطات زیرساخت ایران گفت: نتایج اولیه ارزیابی کیفیت شبکه زیرساخت در سال ۹۴ نشان می دهد استان های مازندران، یزد و قم بر اساس ارزیابی کیفیت ارتباطات و پایداری شبکه برتر شناخته شدند.
[بررسی کیفی شبکه زیرساخت در سال ۹۴؛ معرفی ۳استان برتر در پایداری شبکه ارتباطی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت حسین حمیدی پور افزود: در این ارزیابی ها استان ها از نظر میزان تجهیزات فعال و تعداد ایستگاه های تابعه به سه گروه تقسیم می شوند؛ در گروه نخست استان مازندران، در گروه دوم استان یزد و در گروه سوم استان قم رتبه برتر را کسب کردند.
وی گفت: پارسال با انتخاب ۵۷ شاخص اصلی و ۴۱۰ زیرشاخص، وضعیت شبکه زیرساخت در بخش های انتقال، سوییچ، دیتا، تغذیه و نیرو در ۳۱ استان مورد پایش قرار گرفت.
حمیدی پور ادامه داد: استان های قم، تهران و مازندران در بخش پایداری شبکه رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.
پیش از این حسین حمیدی پور گفته بود: اداره کل یاد شده به شکل مستمر شبکه زیرساخت را میدانی مورد پایش و ارزیابی قرار می دهد و در پایان سال، استانها از نظر کیفیت ارتباطات و پایداری شبکه مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می گیرند.
شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی شبکه مادر مخابراتی در کشور و کارگزار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف اعمال حاکمیت، وظیفه اجرای سوئیچینگ و ارتباطات اپراتورهای مخابراتی را در نقاط حضور و شبکه های مربوط برعهده دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.