اولین گام علمی چین در توسعه ورزش فوتبال

اولین گام علمی چین در توسعه ورزش فوتبال

چین اولین دانشکده فوتبال خود را در راستای بسط و گسترش این رشته ورزشی در این کشور راه اندازی کرد تا توانسته باشد نخستین گام را در اجرای شعارهای خود مبنی بر تبدیل شدن به قدرت برتر فوتبال جهان بردارد.
[اولین گام علمی چین در توسعه ورزش فوتبال]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، مقامات ورزشی چین پیشتر با انتشار برنامه جامع، از نیت خود برای تبدیل شدن به قدرت برتر فوتبال جهان تا سال ۲۰۵۰ میلادی خبر داده بودند و در همین راستا اعلام کردند که اولین دانشکده تربیت جوانان این کشور برای داشتن تیم ملی مقتدر در استان گوانگ دونگ مورد بهره برداری قرار داده اند.
یکی از راهکارهایی که دولت چین برای رسیدن به این هدف در نظر گرفته، تربیت بیش از ۵۰ میلیون فوتبالیست در سراسر کشور است که بخش زیادی از آنها را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.
براساس گزارش ها، این دانشکده نخستین بخش آموزشی فوتبال در نوع خود در سراسر چین خواهد بود و هر دوره آن چهار سال به طول می انجامید.
دانش آموزانی که مقطع دبیرستان را به پایان رسانده باشند حق ثبت نام در این دانشکده را دارند و برنامه های ویژه ای برای آموزش آنها تدارک دیده شده است.
روزنامه «نن فانگ دیلی» چین در گزارشی آورده است که شروع دوره تحصیلی از مهر ماه امسال است و نزدیک به ۱۵۰ دانشجو در این دوره تحصیلی شرکت خواهند کرد.
«جو یی» رئیس دانشکده گفته است که بزودی برنامه ها و مواد آموزشی در اختیار آنها قرار می گیرد اما بر روی مطالبی که باید تدریس شود، مباحثات هنوز پایان نیافته است.
وی گفت که ما فقط به دنبال جذب دانشجو نیستیم بلکه قصد داریم دوره هایی برای پرورش مربی و همینطور داور برگزار کنیم و این دانشکده فعلا ۲۰ عضو خواهد داشت.
همچنین قراردادی میان دانشکده فوتبال با باشگاه داوران و مربیان این شهر بسته شده است تا کادر آموزشی آنها تبادل اطلاعات و آموزشی با دانشگاه داشته باشد.
تیم ملی فوتبال چین امیدوار است با اجرای این برنامه های کاربردی تا سال ۲۰۳۰ میلادی طبق زمان بندی فدراسیون فوتبال این کشور جزو یکی از قدرت های برتر آسیا و تا سال ۲۰۵۰ از قدرت های مطرح فوتبال دنیا باشد.
گفته شده است که چین تا سال ۲۰۲۰ میلادی قصد ساخت ۲۰ هزار مدرسه فوتبال و ایجاد ۴۰ هزار زمین فوتبال در شهرهای مختلف را دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.