صادرات ۲ میلیارد دلار محصولات غیرنفتی از آذربایجان شرقی در سال ۹۴

صادرات ۲ میلیارد دلار محصولات غیرنفتی از آذربایجان شرقی در سال ۹۴

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت آذرابجان شرقیف غلامعلی راستی چهارشنبه با اشاره به آمار صادرات غیر نفتی استان در سال ۹۴ اظهار داشت: براساس آخرین آمار آنچه که از ابتدای هدف صادرات دو میلیارد دلاری مورد تاکید مقامات و مدیران سازمان های اقتصادی استان در سال ۹۴ محقق شد.

وی با اشاره به ترکیب کالاهای صادراتی ادامه داد : عمده صادرات مربوط به کالاهای صنعتی با بیش از نهصد میلیون دلار، کالاهای کشاورزی با ۲۷۷ میلیون دلار و فلزات با ۱۸۰ میلیون دلار است.

وی آمار استخراجی را شامل کلیه کالاهای صادراتی آذربایجان شرقی از مبادی گمرکات استان و سایر گمرکات کشور اعلام و اضافه کرد : وزن کالاهای صادر شده از استان در دوازده ماهه سال ۹۴ معادل یک میلیون و ۹۰۲ هزار تن است.

راستی همچنین میزان صادرات از طریق گمرکات استان در مدت یاد شده را یک میلیون و ۴۲ هزار و ۵۹۰ تن به ارزش یک میلیارد و ۲۷ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۹۶۷ دلار اعلام کرد و گفت : این ارقام در مقایسه با سال قبل از لحاظ وزنی پنج درصد و از لحاظ ارزشی دو درصد افزایش داشته است .

وی با اشاره به اینکه دردوازده ماهه سال ۹۴ مقدار ۵۲۳ هزار و ۷۷ تن انواع کالا به ارزش یک میلیارد و ۷۴ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۲۱۸ دلار از طریق گمرکات استان آذربایجان شرقی وارد کشور شده اظهار داشت : این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ به لحاظ وزنی ۴ درصد و به لحاظ ارزشی ۳۰ درصد کاهش داشته است .

معاون امور بازرگان و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی تعداد کشورهای مقصد صادراتی کالاهای استان را ۹۷ کشور اعلام نمود

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.