مذاکرات سازمان فضایی ایران و آژانس فضایی روسیه/پرتاب ماهواره های دانشجویی

مذاکرات سازمان فضایی ایران و آژانس فضایی روسیه/پرتاب ماهواره های دانشجویی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: نخستین دور از مذاکرات رئیس سازمان فضایی ایران با همتای روسی خود در محل آژانس فضایی روسیه در مسکو برگزار شد.
[مذاکرات سازمان فضایی ایران و آژانس فضایی روسیه/پرتاب ماهواره های دانشجویی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روز چهارشنبه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، به دنبال سفر «روگوزین» معاون نخست وزیر روسیه به تهران و مذاکرات بین مسئولان سازمان فضایی ایران و آژانس فضایی روسیه، هیاتی به ریاست محسن بهرامی رئیس سازمان فضایی ایران برای ادامه مذاکرات و اجرای توافق های گذشته، به دعوت «کاماروف» رئیس آژانس فضایی روسیه به مسکو سفر کرد.
براین اساس نخستین دور این مذاکرات دیروز(سه شنبه) در محل آژانس فضایی روسیه در مسکو با حضور رئیسان و معاونان هر دو سازمان، نمایندگان دفتر همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، با توجه به تاکید رئیسان جمهوری دو کشور مبنی بر توسعه روابط راهبردی مشترک، در فضایی مثبت و سازنده برگزار شد.
براساس این گزارش، با توجه به برنامه فضایی کشور که بر استفاده صلح آمیز از فناوری فضایی در برنامه توسعه ایران تاکید دارد و پیرو مذاکرات و توافق های انجام شده گذشته سازمان فضایی ایران و روسیه، برنامه های اجرایی سازمان فضایی کشورمان برای تداوم همکاری های مشترک در چند بخش تعیین شده است.
برنامه های اعلام شده شامل «ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری ایستگاه دریافت و پردازش اطلاعات ماهواره ای البرز(ماهدشت)»، «تامین سامانه کامل ماهواره سنجشی برای رفع نیازهای توسعه ای و فناوری شامل ماهواره، ایستگاه کنترل و دریافت تصاویر»، «پرتاب ماهواره های دانشجویی» و «حوزه فضانوردی» است.
در این گزارش بر ادامه همکاری های سازمان های فضایی دو کشور تاکید شده و اعلام شده است: معاونان دو سازمان ماموریت یافتند برای تحقق اهداف مشترک، برنامه ریزی های یادشده را با ادامه تعاملات و تشکیل جلسات کارشناسی پیگیری کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.