تعریف «تولید سیگار داخلی» در مصوبه مجلس شفاف شود

تعریف «تولید سیگار داخلی» در مصوبه مجلس شفاف شود

مسئولان و صاحبنظران بخش دخانیات کشور روشن نبودن تعریف «تولید سیگار داخلی» در بند الحاقی تبصره هفت لایحه بودجه سال ۹۵ را زمینه ساز برداشت های نادرست یا سوء استفاده های احتمالی دانستند.
[تعریف «تولید سیگار داخلی» در مصوبه مجلس شفاف شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه) برای بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۵ با بند الحاقی تبصره هفت لایحه بودجه سال ۹۵ موافقت کردند.
در بند الحاقی تبصره هفت لایحه بودجه سال ۹۵ آمده است: از آغاز سال ۱۳۹۵ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۵۰۰ ریال و تولید مشترک ۳۵۰ ریال و تولید داخلی ۱۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می شود. وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ یاد شده را از واردکنندگان و تولیدکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۶۰۱۵۵ جدول شماره ۵ این قانون واریز کند.

** آیا تولید با هر برند در شرکت دخانیات ایران تولید داخل محسوب شود؟
در همین پیوند، «محمدحسین برخوردار» مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، امروز (چهارشنبه) به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: باید تولید با هر برند در شرکت دخانیات ایران تولید داخل محسوب شود و حتی اگر بی.ای.تی (British American Tobacco) و جی.تی.آی (Japan Tobacco International) در دخانیات ایران تولید داشته باشند باید تولید داخل به شمار بیاید اما تولید خارج از شرکت دخانیات در خاک ایران، باید در زمره تولید مشارکتی قرار بگیرد.
بی.ای.تی (British American Tobacco) و جی.تی.آی (Japan Tobacco International) دو شرکت بزرگ فعال در بخش دخانیات به شمار می روند که بی.ای.تی در ایران برندهای «کنت و مانتانا» و جی.تی.آی برندهای «وینستون و مگانا» را تولید می کند.
مدیرعامل شرکت دخانیات ایران درباره چگونگی ورود این دو شرکت به موضوع تولید سیگار در ایران گفت: دخانیات ایران در گذشته همواره مورد مذمت قرار می گرفت که چرا نتوانسته است ماشین آلات جدید را به خط تولید وارد کند؛ مسئولان دخانیات برای جبران این امر و به امید اینکه بتوانند از فناوری نوین استفاده کنند، از شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری مشترک دعوت کردند و به این ترتیب، از سال ۱۳۸۱ به بعد، دو شرکت بی.ای.تی و جی.تی.آی در ایران حضور یافتند.
برخوردار اضافه کرد: در آن زمان وزارت امور اقتصادی و دارایی به این دو شرکت، به شرط تولید در شرکت دخانیات ایران مجوز سرمایه گذاری داد و به این ترتیب، آنها در کارخانه هایی در تهران و گیلان تولید را آغاز کردند.
وی افزود: با فعال شدن این دو شرکت، سهم شرکت دخانیات ایران از ۲۴ میلیارد نخ به هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون نخ در سال ۱۳۹۳ کاهش پیدا کرد و آن سهم در اختیار این دو شرکت خارجی قرار گرفت.

** آیا منظور نمایندگان مجلس تولید مستقل شرکت های خارجی در داخل ایران را شامل می شود؟
«سمیه گلپور» رئیس شورای اسلامی کار شرکت دخانیات ایران، به ایرنا گفت: شرکت های چندملیتی هم اکنون با شرکت دخانیات ایران قرارداد مشارکت دارند و اگر بتوانند تولید مستقل در ایران داشته باشند و عوارض به ازای هر نخ سیگار ۱۰۰ ریال را پرداخت کنند، به یقین مشارکت با شرکت دخانیات را قطع و در قالب تولید داخل فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: در صورتی که این امر اتفاق بیفتد، فشار دیگری به شرکت دخانیات وارد می آید؛ شرکتی که هم اکنون نیز در وضع بحرانی قرار دارد.
گلپور افزود: از قانونگذاران درخواست کرده ایم عبارت «تولید سیگار داخلی» را تعریف کنند و به این سوال پاسخ دهند که آیا محصول شرکت مادرتخصصی دخانیات ایران، تولید داخلی به شمار می آید یا منظور نمایندگان مجلس تولید مستقل شرکت های خارجی در داخل ایران را نیز شامل می شود؟
رئیس شورای اسلامی کار شرکت دخانیات ایران، بازار سیگار ایران را ۶۵ میلیارد نخ در سال ذکر کرد و گفت: در بهترین حالت، شرکت دخانیات ایران یک سوم نیاز کشور یعنی ۲۴ میلیارد نخ در سال را تولید می کرد. پارسال این رقم به هشت میلیارد نخ کاهش پیدا کرد و اکنون این رقم به ۹ میلیارد نخ رسیده است.
وی اضافه کرد: سالیانه ۱۴ میلیارد تا ۱۵ میلیارد نخ سیگار به صورت مشارکتی تولید می شود. ۱۶ میلیارد نخ نیز از طریق واردات رسمی به کشور می رسد و بقیه از طریق قاچاق به کشور وارد می شود.
گلپور ظرفیت شرکت دخانیات ایران را سالیانه ۳۴ میلیارد نخ و ظرفیت تولید شرکت دخانیات ایران به همراه شرکای خود را ۵۰ میلیارد نخ در سال دانست و افزود: برآورد شرکت دخانیات ایران این است که سال آینده ۱۳ میلیارد نخ سیگار تولید کند.
وی گفت: در جریان واگذاری شرکت دخانیات ایران، تصمیم گرفته شد بخش حاکمیتی شرکت دخانیات ایران به مرکز نظارت بر کالاهای دخانی واگذار شود؛ در جریان واگذاری شرکت دخانیات ایران نیز ۵۵ درصد سهام شرکت در اختیار صندوق بازنشستگی فولاد، ۴۰ درصد به سهام عدالت و پنج درصد نیز در قالب سهام ترجیحی به کارگران و کارکنان شرکت تعلق گرفت.
وی اضافه کرد: در واگذاری این شرکت بابت رد دیون دولت، هیچ کار اصلاح ساختاری برای واگذاری نشد و شرکت به یکباره واگذار شد؛ از طرف دیگر شرکت دخانیات پس از واگذاری، حاکمیت خود را از دست داد و به این ترتیب نظارت بر قاچاق، تولید، واردات از دست آن خارج شد.
گلپور افزود: در شرایطی که مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور امکان صدور مجوز برای راه اندازی شرکت های داخلی و خارجی را ایجاد کرده است، تکلیف هفت هزار کارگر، هشت هزار کشاورز و چهار هزار بازنشسته چه می شود؟
وی تغییر مدیریت در شرکت دخانیات ایران را دیگر مشکل این شرکت دانست و گفت: این شرکت فقط در سال ۱۳۹۳ با چند مدیرعامل و سرپرست اداره شد و حتی تا پیش از مدیرعامل کنونی، مدیرعامل ۲۴ ساعته نیز داشت.
رئیس شورای اسلامی کار شرکت دخانیات ایران تغییر پیاپی مدیریتی را سبب از بین رفتن ثبات در شرکت و به خطر افتادن آرامش روانی کارگران دانست.

** فرجام سخن
به گزارش ایرنا، در سال های گذشته در زمینه تولید و عرضه سیگار سه بخش از یکدیگر تفکیک می شدند: سیگار تولید داخل، تولید مشارکتی و سیگار وارداتی.
پس از واگذاری شرکت دخانیات ایران، یک نوع عرضه دیگر نیز مطرح شد: «تولید مستقل خارجی با برند غیرایرانی در خاک ایران».
فعالان صنعت دخانیات معتقدند در مصوبه تازه مجلس شورای اسلامی، این بخش از قلم افتاده است. آنها نگرانند به این ترتیب، تولیدکنندگان مستقل خارجی که با برند غیرایرانی در ایران تولید می کنند، بگویند ما نه تولید داخل به شمار می رویم و نه تولید مشارکتی؛ بنابراین مشمول هیچ کدام از عوارضی نمی شویم که در مصوبه مجلس آمده است.
آنها همچنین نگرانند شرکت های مستقل خارجی که با شرکت دخانیات ایران قرارداد مشارکتی دارند، مجزا شده و خود را داخلی تلقی کنند و بخواهند به جای عوارض ۳۵۰ ریالی به ازای هر نخ (عوارض تولید مشارکتی)، ۱۰۰ ریالی به ازای هر نخ (عوارض تولید داخل) را پرداخت کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.