امسال ۲۰ هزار تن ماهی با روش پرورش در قفس تولید می شود

امسال ۲۰ هزار تن ماهی با روش پرورش در قفس تولید می شود

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده امسال ۲۰ هزار تن ماهی با استفاده از روش پرورش در قفس در کشور تولید می شود.
[امسال ۲۰ هزار تن ماهی با روش پرورش در قفس تولید می شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، سیدحمید پورمحمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در شهرکرد اظهار داشت: درحالی که اکثر بخش های اقتصادی با رکود مواجه است، روش پرورش ماهی در قفس می تواند تا صد درصد بازدهی داشته باشد.
به گفته وی، روش تولید ماهی در قفس یکی از فرصت های تازه سرمایه گذاری است که منابع مالی آن برای پرداخت به تولید کنندگان تامین شده است.
پورمحمدی ادامه داد: بهره وری کشاورزی و بازاریابی بین المللی محصولات و تولیدات کشاورزی از مهمترین نیازهای بخش کشاورزی است.
وی ادامه داد: سالانه اجرای ۵۰۰ هزار هکتار توسعه آبیاری نوین و ۲۵۰ هزار هکتار مکانیزه کردن کشت برای بخش کشاورزی کشور برنامه ریزی شده است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی، توسعه کشت گلخانه ای را یکی دیگر از مزیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: در کشت گلخانه ای بازدهی بین ۱۰ تا ۱۲ برابر افزایش می یابد و کاهش هشت تا ۱۰ برابری مصرف آب را به دنبال دارد.
پورمحمدی گفت: توسعه کشت گلخانه از اولویت های دولت است و برای سال جاری یکهزار و ۷۷۰ هکتار توسعه و ایجاد گلخانه در کشور هدف گذاری شده است.
وی بیمه محصولات کشاورزی را از مشکل عمده کشاورزان در تمام استان ها دانست و یادآور شد: در کشور سالانه ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار به صندوق بیمه محصولات کشاورزی کمک می شود اما جوابگوی مشکلات فعالان این بخش نیست.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور روز چهارشنبه برای حضور در شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.