شیراز مرکز استعدادیابی اسکواش کشور شد

شیراز مرکز استعدادیابی اسکواش کشور شد

رئیس فدراسیون اسکواش (کوبان)شهرستان شیرازرا به عنوان مرکزاستعداد یابی این رشته در کشور معرفی کرد.
[شیراز مرکز استعدادیابی اسکواش کشور شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا رئیس فدراسیون اسکواش، چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات اسکواش فارس در شیراز با بیان این مطلب اظهار داشت: وجود استعدادهای خوب این رشته سبب شد شهرستان شیراز مرکز استعدادیابی شود.
وی اضافه کرد: زمانی که فدراسیون ها و هیات های ورزشی مشکلات مالی فراوانی داشتند، هیات اسکواش فارس با تفکر برنامه ای و ایجاد زیر ساخت ها، در بین سایر استان های کشور عملکرد موفقی داشت.
رئیس فدراسیون اسکواش افزود: استان فارس در رده بانوان و آقایان ورزشکاران خوبی دارد که در صورت خود باوری می توانند در تیم های مختلف ملی بازی کنند.
سلیمانی ادامه داد: توسعه ورزش اسکواش در شهرستان های کشور از مهم ترین اهداف فدراسیون است که این امر با حمایت مدیران کل ورزش و جوانان محقق خواهد شد.
در مجمع انتخاب رییس هیات اسکواش فارس، علی طباطبایی با ۱۸ رای به مدت چهارسال دیگر به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.
واژه اسکواش به معنای فشردن است و صدای برخورد توپ به دیوار صدایی را تداعی می کند که شبیه اسکواش است و ازاین رو نام این رشته ورزشی را اسکواش گذاشته اند و معادل نام فارسی آن ‘کوبان’ است.
به زمین بازی اسکواش کورت (court)گفته می شود و در دو نوع انفرادی (دو نفره) ودوبل (چهارنفره) بازی می شود و هر کورت شامل چهار دیوار و مانند اتاقک شیشه ای است که ورزشکاران در داخل آن قرار می گیرند و هر چهار دیوار جزو محدوده زمین بازی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.