شمخانی مطرح کرد: ادامه مبارزه با تروریسم در سوریه توسط ارتش آن کشور و مستشاری ایران و روسیه

شمخانی مطرح کرد: ادامه مبارزه با تروریسم در سوریه توسط ارتش آن کشور و مستشاری ایران و روسیه

تهران-  دبیر شورای عالی امنیت ملی، خروج روسیه از سوریه را بر اساس هماهنگی و برنامه های از پیش تعیین شده دانست و گفت:کمک های مستشاری ایران و روسیه در مقابله با تروریسم در سوریه استمرار خواهد داشت.

 به گزارش جلفا بازار به نقل از  ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی افزود: مقابله با تروریسم متوقف نشده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: پیشروی ارتش سوریه در مناطقی که گروه های تروریستی همچنان امنیت مردم و منطقه را تهدید می کنند با کمک های مستشاری ایران و روسیه و در چارچوب مشترک استمرار خواهد داشت.

**هر طرحی که تعیین سرنوشت توسط مردم سوریه را نادیده بگیرد محکوم به شکست است
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: تعیین آینده و سرنوشت سوریه صرفا توسط مردم این کشور صورت می گیرد و هرگونه طرحی که این مساله مهم را نادیده بگیرد همانند گذشته محکوم به شکست است.
شمخانی اضافه کرد: تضعیف نظام سوریه از ابتدا یک طرح آمریکایی و اسرائیلی برای تضعیف مقاومت در منطقه بود که تعدادی از کشورهای منطقه هم با آن همراهی کردند و ارتباطی با دموکراسی ندارد.
وی اظهار کرد: هم اکنون که تروریسم به اروپا و فراتر از منطقه نیز گسترش یافته متاسفانه باز هم شاهد ادامه سیاست اشتباه گذشته در قبال سوریه هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تفکیک تروریسم و رویکردهای دوگانه مقابله با آن راهبرد مخالفان امنیت منطقه است، گفت: تمام گروه های تروریستی و وجوه مختلف آن باید مورد تمرکز و مقابله قرار گیرد و مشروعیت بخشیدن سیاسی به آن ها موجب تثبیت تروریسم در منطقه خواهد شد که عواقب خطرناک آن متوجه اروپا و دیگر همسایگان می شود.

** حزب الله نقش اساسی در حفظ امنیت لبنان داشته است
دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین با محکوم کردن تصمیم شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب علیه حزب الله تصریح کرد: حزب الله لبنان نقش اساسی در شکست گروه های تروریستی در سوریه و حفظ امنیت لبنان داشته و محبوبیت فراگیر آن در جهان اسلام و کشورهای عربی موجب خشم رژیم صهیونیستی و مزدوران آن شده است.
شمخانی افزود: کشورهایی که با رویکردهای سیاسی سعی دارند نیروهای مقابله کننده در برابر تروریست ها بویژه حزب الله و حشد الشعبی را کنار بگذارند و در مقابل تروریست های خشن تکفیری را با ایجاد وجهه سیاسی تبدیل به متحد خود نمایند در برابر تاریخ و وجدان ملت ها باید پاسخگو باشند.
وی با تجلیل از هوشیاری برخی کشورها در مخالفت با این تصمیم که مورد درخواست رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: همراهی نکردن با کسانی که در جنگ 33 روزه اسرائیل علیه لبنان و دیگر جنگ های این رژیم علیه مردم فلسطین با سکوت خود دشمن و تهدید اول جهان اسلام را تقویت کردند، وظیفه مهم و نشان دهنده رفتار مسئولانه است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.