هاشمی رفسنجانی: پس از برجام فضای خوبی در کشور ایجاد شده است

هاشمی رفسنجانی: پس از برجام فضای خوبی در کشور ایجاد شده است

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، در آستانه سیزدهم رجب سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع)، جمعی از فعالان سیاسی کشور و اعضای بنیاد امید ایرانیان و جمعی از نامزدهایی که به مرحله دوم انتخابات مجلس رسیده‌اند، با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و این مناسبت فرخنده را به وی تبریک گفتند.

هاشمی رفسنجانی، در این دیدار با تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر، خاطر نشان کرد: سراسر زندگی آن امام همام از زمان بعثت پیامبر اکرم(ص) تا شهادتشان در محراب عبادت، سرشار از نکات مهم و برجسته برگرفته از مشی اعتدال و میانه‌روی در زمینه‌های مختلف اخلاقی، انسانی، دینی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط را یکی از صفات برجسته و ارزشمند شخصیت حضرت علی(ع) دانست با استناد به آیه «وَکَذلِکَ جَعَلناکُم أُمَّهً وَسَطًا لِتَکونوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ» اظهار کرد: باید در تمام ابعاد زندگی اعم از عبادت، انفاق، هزینه‌ها و … اعتدال را رعایت و از هرگونه زیاده‌روی و اسراف و کم کاری پرهیز کرد و مسلمانان باید در اعتدال الگوی جهانیان باشند.

وی، شکست را نتیجه افراط و تفریط توصیف کرد و با اشاره به انتخابات اخیر، افزود: مردم با حضور در انتخابات و رأی خود نشان دادند که طرفدار اعتدال و جامعه‌ی معتدل هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به برگزاری دور دوّم انتخابات در برخی مناطق کشور خطاب به برخی از کاندیداهای این دور که در جلسه حضور داشتند، اظهار داشت: مبادا در تبلیغات انتخاباتی از مسیر انصاف و اعتدال حتی در مواجهه با تهمت‌های رقیبان خارج شوید و همواره سعی کنید در رقابت‌ها جانب ادب، متانت و اخلاق اسلامی را رعایت کنید.

هاشمی تأکید کرد: خوشبختانه اکثریت جامعه با رشد و بلوغ سیاسی، راه و مسیر اعتلای کشور را که همان مسیر اعتدال است، پیدا کرده‌اند و حتی در جاهایی که جامعه شعارزده است، مردم نشان داده‌اند که مسیر درست را به خوبی پیدا کرده و در آن حرکت می‌کنند.

وی تشکیل مجلسی بر پایه اعتدال و متشکل از افراد کارآمد را برای جامعه و پیشرفت کشور مناسب دانست و افزود: امیدوارم همانند دور اول مردم در دور دوم انتخابات، افراد صالح و متین را برگزینند، زیرا چنین مجلسی می‌تواند برای کشور مفید و همراه و کمک کار دولت برخاسته از مردم باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اوضاع نابسامان منطقه و لزوم پرهیز از نزاع و درگیری در داخل کشور، اظهار داشت: متأسفانه دشمنان اسلام درصدد به راه انداختن نزاع مذهبی بین شیعه و سنی هستند که اگر اختلافات به نزاع و جنگ تبدیل شود، بسیار خطرناک است.

هاشمی خاطرنشان کرد: شرایط کشور ایجاب می‌کند، دست از اختلافات برداشته شود و امنیت کشور نباید با نزاع‌های کوچک و بی‌اهمیت مخدوش شود.

وی افزود: پس از برجام شرایط خوبی در کشور ایجاد شده است و امیدوارم نمایندگان منتخب برنامه ۵ ساله ششم را به صورت مطلوبی تصویب کنند که مبنای کارهای بزرگ در آینده قرار می‌گیرد.

در ابتدای این دیدار، محمدرضا عارف، منتخب اول دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی، با تبریک ایام ولادت با سعادت حضرت علی(ع)، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انتخاباتی مرحله اول مجلس شورای اسلامی و اقدامات انجام شده برای انتخابات مرحله دوم پرداخت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.