ایجاد ۵۸ مکان برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی در مراغه

ایجاد ۵۸ مکان برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی در مراغه

به گزارش جلفابازار به نقل از نادر ابراهیمی، روز چهارشنبه در این مکان های موقت، دو نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت رایگان می توانند پوسترها و تبلیغات خود را در زمان قانونی تبلیغات نصب کنند.
وی اظهار کرد: هشت مکان در میادین اصلی شهر و بیش از ۵۰ مکان نیز در نقاط مختلف و پرتردد به منظور جلوگیری از بروز چهره نامطلوب و ناهنجار شهری در زمان تبلیغات، در نظر گرفته شده و در این راستا، همکاری مردم، نامزدها و طرفداران آنان با شهرداری برای حفظ پاکیزگی شهر ضروری است.
ابراهیمی، ادامه داد: به منظور جلوگیری از زشت شدن جلوه شهر در زمان تبلیغات، علاوه بر تامین اعتبار برای اجرای طرح بنر خام سفید و ایجاد داربست در محل های مناطق سه گانه شهرداری برای استفاده داوطلبان، برای نصب پوسترهای تبلیغاتی آنان نیز محل هایی تدارک دیده شده است.
طبق اصلاحیه ۱/۱/۸۶ تبصره ۲ ماده ۵۷ آیین نامه اجرایی انتخابات، اندازه پوسترهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات باید در ابعاد ۱۵*۱۰ باشد و طبق ماده ۶۱ و ۵۰۲ این آیین نامه، هرگونه پوستر و بنر باید در محل ستاد نامزدها نصب شود و طبق ماده ۵۲ این آیین نامه داوطلبان فقط مجاز به نصب بروشورهای انتخاباتی در محل های تعیین شده دهیاری و شهرداری ها هستند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال ۹۴ در کشور برگزار شد که در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر به علت کسب نشدن ۲۵ درصد آرا از سوی هیچ یک از نامزدها، انتخاب یک نماینده این حوزه به دور دوم کشیده شد.
در دوره نخست انتخابات مجلس دهم، ۱۵۳ هزار و ۵۶۶ نفر از بین ۲۴۰ هزار نفر افراد واجد شرایط رای در این حوزه شرکت کرده بودند که این میزان نشان از مشارکت ۶۴٫۲ درصدی مردم این حوزه انتخابیه است.
شهرستان های مراغه و عجبشیر با حدود ۳۴۰ هزار نفر جمعیت واقع در جنوب آذربایجان شرقی به عنوان یک حوزه انتخابی دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.