تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی کلید خورد

تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی کلید خورد

به گزارش جلفابازار به نقل از رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی روز پنج شنبه تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس دهم با رقابت ۱۸ داوطلب برای کسب ۹ کرسی باقیمانده استان در حوزه‌های انتخابیه تبریز، شبستر، مراغه و عجب‌شیر، سراب، ‘اهر و هریس’ و ‘مرند و جلفا’ تا ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه /نهم اردیبهشت/ ادامه می یابد.
سعید شبستری افزود: فعالیت‌هایی که طبق قانون انتخابات در مرحله اول به عنوان خط قرمز و تخلف انتخاباتی ذکر شده بود، در مرحله دوم نیز تخلف انتخاباتی محسوب می شود و داوطلبان باید از آنها دوری کنند.
وی از آمادگی کامل این ستاد برای برگزاری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و از داوطلبان خواست تا اخلاق انتخاباتی را رعایت و اقلام تبلیغاتی را در مکان های مشخص نصب کنند.
وی افزود: رای‌دهندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس باید در روز رای‌گیری هجده سال تمام داشته باشند و بر این اساس متولدان ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۷ شمسی و ماقبل آن می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.
وی گفت: در این مرحله از انتخابات افراد می‌توانند فقط در همان حوزه‌ای که در مرحله اول رای‌داده‌اند، شرکت کنند و رای‌اولی‌ها و افرادی که در مرحله اول رای نداده‌اند نیز مجاز به شرکت در مرحله دوم انتخابات هستند.
علی نواداد، رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان‌ شرقی نیز از رصد تمامی رفتارها و فعالیت‌های نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تخلف های تبلیغاتی داوطلبان در دور دوم انتخابات مجلس دهم به وزارت کشور گزارش می شود.
دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: شورای نگهبان، صحت برگزاری انتخابات در تمامی حوزه‌های انتخابیه استان را در دور نخست تایید کرده است.
رضا استاد رحیمی افزود: مرحله اول دهمین دوره انتخابات در تمامی حوزه‌های انتخابیه استان بدون مشکل امنیتی و هرگونه مشکل خاص دیگر برگزار شد و برای مرحله دوم نیز آمادگی لازم برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر انتخابات وجود دارد.
در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر محمدحسین فرهنگی، زهرا ساعی، علیرضا منادی، محمداسماعیل سعیدی، میرعلی‌اصغر الموسوی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، شهاب‌الدین بیمقدار و عباس عباس‌زاده برای کسب چهار کرسی باقیمانده این حوزه در دور دوم به رقابت می پردازند.
در دور نخست مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی به مجلس دهم راه یافتند.
بیت‌اله عبدالهی و مهدی حسینیان در حوزه انتخابیه ‘اهر و هریس’، مهدی دواتگری و محمدعلی حسین زاده در حوزه انتخابیه ‘مراغه وعجبشیر’، کریم شافعی و محمدحسن نژاد در حوزه انتخابیه ‘مرند و جلفا’، معصومه آقاپور و علی علیلو در حوزه انتخابیه شبستر و یوسف داودی و مجید نصیرپور در حوزه انتخابیه سراب نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم هستتند.
این در حالی است که تبلیغات انتخاباتی داوطلبان در برخی شبکه های اجتماعی از نخستین روزهای سال جاری آغاز شده و ایجاد کانال تلگرام به تبلیغات رایج بسیاری از داوطلبان در این استان تبدیل شده است.
دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در دهم اردیبهشت سال جاری در آذربایجان شرقی برگزار می شود.
تعداد شعبه های اخذ رای در مرحله دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده یک هزار و ۸۵۵ شعبه است که از این تعداد ۲۵۵ شعبه سیار خواهد بود.
آذربایجان شرقی با افزون بر ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.