تورم ۱۰٫۸ درصد شد

تورم ۱۰٫۸ درصد شد

بر اساس اطلاعات منتشر شده مرکز آمار ایران تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار شهری در فروردین سال ۱۳۹۵ به ۱۰٫۸ درصد و تورم نقطه به نقطه به ۷٫۷ درصد رسیده است.

به گزارش جلفابازار بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۲۳٫۸ درصد رسیده است که ۰٫۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین تورم نقطه به نقطه فروردین نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷٫۷ درصد بوده است.

نرخ تورم شهری در ۱۲ ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰٫۸ درصد است که در اسفندماه سال ۱۳۹۴، ۱۱٫۳ درصد بود.

همچنین شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات به ۲۶۱ رسید که نشان‌دهنده‌ی ۰٫۸ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته است.

شاخص گروه خوراکی‌ها به عدد ۲۵۹ رسیده است و نسبت به ماه قبل ۰٫۹ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵٫۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.ژ

نرخ ۱۲ ماهه این گروه ۹٫۵ درصد است. همچنین شاخص گروه عمده‌ی خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه قبل ۵٫۳ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه عمده‌ی کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به رقم ۲۱۱ رسیده است و نسبت به ماه قبل ۰٫۳ درصد افزایش داشته است.

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸٫۷ درصد بوده است و نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۵، نسبت به دوران مشابه سال قبل در این گروه ۱۱٫۴ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۴ که ۱۲ درصد بود کاهش یافته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.