ادامه افت شاخص بورس در پایان هفته

ادامه افت شاخص بورس در پایان هفته

شاخص بورس اوراق بهادار تهران پس از یک روز تعادل، دوباره به روند منفی ادامه داد تا با ۱۶۱ واحد کاهش، سهامداران را همچنان منتظر روزهای خوب نگه دارد.

به گزارش جلفابازار در معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران شاخص بورس پس از اندکی صعود دوباره به فاز منفی بازگشت و در پایان معاملات امروز با ۱۶۱ واحد افت وارد کانال ۷۸ هزار واحدی شد.

در معاملات امروز پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و فولاد خوزستان از نمادهایی بودند که به رشد شاخص کمک کردند و نمادهای سایپا، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و ایران خودرو از کاهش دهندگان شاخص بورس اوراق بهادار امروز بودند.

در روز پنجم معاملات این هفته برترین عرضه ها مربوط به شرکت های ایران خودرو، ایران‌ خودرودیزل‌، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ ایران‌خودرو بودند به طوری که سهامداران برای فروش سهام های خودرویی در صف ایستادند.

همچنین برترین تقاضاها مربوط به مشارکت شهرداری سبزوار، فولاد خوزستان و تولیدمحورخودرو بود.

امروز نمادهای معاملاتی حق تقدم شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا ،شرکت سرمایه گذاری ملت و شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران، بازگشایی شدند و همچنین نمادهای معاملاتی شرکت گروه بهمن، حق تقدم شرکتهای توسعه معدنی و صنعتی صبانور و گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران در پایان معاملات متوقف شدند.

علاوه بر این‌ها شاخص کل فرابورس ایران امروز با ۱۳ واحد رشد به مقدار ۷۹۲ هزار واحدی رسید.

در حالی بورس اوراق بهادار تهران در آخرین معاملات روز هفته به کار خود پایان داد که سهامداران و سرمایه‌گذاران همچنان در انتظار اخبار مثبت برای روزهای خوب بورس هستند و بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند روند منفی شاخص موقتی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.