هفت هزار و ۷۰۰ کلاس درسی غیرمستحکم در آذربایجان شرقی وجود دارد

هفت هزار و ۷۰۰ کلاس درسی غیرمستحکم در آذربایجان شرقی وجود دارد

به گزارش جلفابازار محمدرضا عیدی بارنجی، روز پنجشنبه در مراسم اولین همایش مجمع خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهر نظرکهریزی هشترود افزود: هم اکنون به دلیل محدودیت منابع دولتی، برای احداث، مرمت و بازسازی مدارس نیاز به مشارکت همه جانبه وجود دارد.
وی اظهار کرد: هر خیری که بتواند ۵۰ درصد هزینه های ساخت مدارس را برعهده بگیرد ۵۰ درصد بقیه را دولت متقبل شده و مدرسه ساخته شده بنام خیر افتتاح می شود.
عیدی بارنجی، با بیان اینکه هجدهمین جشنواره مدرسه ساز و مدرسه یار استان ۲۲ اردیبهشت در تبریز برگزار می شود، ادامه داد: در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار، ۷۰۰ میلیارد ریال جمع آوری شده بود که این کار خیران باعث شد آذربایجان شرقی در سال گذشته رتبه اول کشوری را در جذب مشارکت های مردمی برای مدرسه سازی در کشور کسب کند.
حسین وجدان پرست، معاون مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، نبود امکانات اولیه تدریس در مدارس فنی و حرفه ای را بزرگترین مشکل تدریس در این مدارس اعلام کرد و گفت: کار خیرین ارزشمند بوده و نوعی سرمایه گذاری در ارتباط با تربیت نیروهای انسانی است.
مدیر آموزش و پرورش نظرکهریزی هشترود نیز در این مراسم با بیان اینکه ۱۵ مدرسه این شهر نیاز به تخریب و بازسازی دارد، گفت: هم اکنون در ۹۶ روستای این شهر ۱۰۵ مدرسه وجود دارد که ۱۵ مدرسه کاملا در حال تخریب بوده و نیاز اساسی به بازسازی دارد.
ابراهیم قاسمی، افزود: از این تعداد ۱۰ مدرسه نیز نیاز به مقاوم سازی و تعمیرات کلی داشته و بقیه نیازمند تعمیرات بوده و بیشتر مدارس نیز فاقد تجهیزات از جمله رایانه و امکانات درسی است.
وی اظهار کرد: در درس فناوری پایه ششم ابتدایی که نیاز به رایانه وجود دارد بیشتر مدارس فاقد این تجهیزات بوده و دانش آموزان این مقاطع نمی توانند به درستی بعضی دروس را یاد بگیرند.
مدیر آموزش و پرورش نظرکهریزی از خیران خواست، مدارس این شهر را به سیستم های جدید علمی و فناوری تجهیز کنند.
در این همایش خیران ۱۵۰ میلیون ریال کمک نقدی کردند و خیر بهرام ملکیان نیز ساخت یک باب مدرسه شش کلاسه در روستای باتمانقلج را تقبل کرد.
همچنین در این مراسم از ناصر اصغری خیر نظرکهریزی نیز به عنوان خیر برتر که تاکنون بیش از ۳۲ هزار و ۶۰۰ متر زمین به آموزش و پرورش و نهادهای دولتی این شهر اهدا کرده تجلیل شد.
نظرکهریزی هشترود دارای ۱۰۰ روستای دارای سکنه و ۱۸ هزار نفر جمعیت بوده و در سال به شهر تبدیل شده است.
شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.