زیرساخت های لازم برای ایجاد کارخانه الیاف شیشه فراهم شد

زیرساخت های لازم برای ایجاد کارخانه الیاف شیشه فراهم شد

به گزارش جلفابازار روز پنجشنبه تقی کرمی در نشست بررسی آخرین روند کارخانه الیاف شیشه مرند با حضور مدیرعامل آب منطقه ای ، برق و گاز ،اظهار کرد: ساخت کارخانه دولتی الیاف شیشه با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود .
وی افزود : مهمترین زیر ساخت های لازم برای آغاز ساخت این کارخانه ، ۱۵ مگاوات برق ، ۱۰ لیتر در ثانیه آب و ۳۵ هزار مترمکعب گاز در ساعت می باشد که طبق توافق مدیران کل دستگاه های ذیربط این موارد تامین خواهد شد .
کرمی با اشاره به اهمیت ساخت این کارخانه در شهرستان مرند گفت: احداث این کارخانه جزو برنامه های سند تدبیر و توسعه شهرستان مرند بوده و در سال جاری با تاکید استاندار محترم آذربایجان شرقی بر حل مشکلات زیر ساختی اقدامات لازم انجام شده است .
فرماندار مرند گفت: با رفع موانع تحقق اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از علم و فناوری نوین در این کارخانه و استفاده از نیروهای بومی، شعار مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل محقق می شود .
کرمی در مورد کارخانه الیاف شیشه و روند احداث آن در حال حاضر افزود: این کارخانه عظیم در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در شهرک ناحیه صنعتی زنوز واقع در شهر زنوز جهت تولید مواد اولیه کمپوزیت احداث خواهد شد که با احداث این کارخانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد .
وی خاطرنشان کرد: این کارخانه با هزینه پیش بینی شده پنج هزار میلیارد ریال و اخذ مجوز های لازم و با رفع مشکل زیر ساخت های این کارخانه تا دو سال آینده بهره برداری می شود .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.