تذکر فرماندار تبریز به سه داوطلب انتخابات مجلس دهم

تذکر فرماندار تبریز به سه داوطلب انتخابات مجلس دهم

به گزارش جلفابازار به نقل از رحیم شهرتی فر این داوطلبان مجلس دهم با تخطی از قانون نسبت به انحصارطلبی در نصب و آویزان کردن غیرقانونی پارچه و بنر اقدام و حقوق سایر داوطلبان را تضییع کرده اند.
وی گفت: با هماهنگی دادگستری امحاء این اقلام تبلیغاتی از سوی نیروهای انتظامی بر طبق قانون مصوب سال ۱۳۸۶ شمسی، آغاز شده است.
وی با اشاره به مستند سازی این تخلف ها از سوی عوامل اجرایی فرماندار تبریز افزود: در صورت تداوم تخلف از سوی داوطلبان پرونده های تخلف آنان به دادگستری ارجاع داده می شود.
وی گفت:علاوه بر برگزاری جلسه های توجیهی و تحویل لوح فشرده قانون تبلیغات انتخاباتی به تمامی داوطلبان، تجربه دور نخست انتخابات مجلس دهم نیز در آنان وجود دارد اما برخی از آنان نسبت به قانون کم توجهی کرده و به صورت گسترده نظم و انضباط تبلیغات انتخاباتی را رعایت نکرده اند.
در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر محمدحسین فرهنگی، زهرا ساعی، علیرضا منادی، محمداسماعیل سعیدی، میرعلی‌اصغر الموسوی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، شهاب‌الدین بیمقدار و عباس عباس‌زاده برای کسب چهار کرسی باقیمانده این حوزه در دور دوم به رقابت می پردازند.
در دور نخست از این انتخابات نیز از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی به مجلس دهم راه یافتند.
دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در دهم اردیبهشت سال جاری در آذربایجان شرقی برگزار می شود.
تعداد شعبه های اخذ رای در مرحله دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده یک هزار و ۸۵۵ شعبه است که از این تعداد ۲۵۵ شعبه سیار خواهد بود.
آذربایجان شرقی با افزون بر ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.